sobota, 12 stycznia 2019

40-lecie Przedszkola w Siennej...


We wtorek, 18 grudnia 2018r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Siennej odbyła się wyjątkowa uroczystość... 
JUBILEUSZ 40-lecia ISTNIENIA PRZEDSZKOLA W SIENNEJ.


Z tej okazji przygotowano bogatą  galerię archiwalnych zdjęć.  Wystawa już od progu przyciągała uwagę wszystkich odwiedzających.
Przed godziną 10.00 na sali gimnastycznej pojawili się zaproszeni goście, m.in. wójt gminy Lipowa Jan Góra, przewodniczący rady gminy Andrzej Binda, radna i sołtys Siennej Ewa Legut, pracownik działu promocji i kultury UG Lipowa Szymon Wróbel, przedstawiciel Nadleśnictwa Węgierska Górka.
Nie zabrakło byłej załogi: dyrektorek przedszkola Anny Jakubiec i Wandy Baron, dyr. szkoły Anny Zoń, nauczycieli i pracowników.Pojawili się także przedstawiciele przedszkolaków z rocznika 1972 - Wiesława Habla i Grzegorz Matuszek .


Na początek wszystkich przybyłych powitała dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Iwona Cul, a następnie przedstawiła historię przedszkola.
HISTORIA PRZEDSZKOLA

Przedszkole w Siennej powstało w 1978r. 
Na skutek reformy szkolnictwa dwie najstarsze klasy VII i VIII zostały przeniesione do Szkoły Podstawowej w Leśnej. W związku z tym część szkoły była pusta i zrodził się pomysł utworzenia przedszkola, o które mieszkańcy Siennej od dawna czynili starania. 
Utworzeniem i organizacją przedszkola zajęła się nauczycielka i dyrektor Anna Jakubiec, a uroczyste otwarcia placówki nastąpiło 11 listopada 1978r.

W pierwszym roku działalności w przedszkolu istniał jeden oddział liczący 46 dzieci. W drugim roku zwiększyła się liczba dzieci, a także wzrosło zainteresowanie mieszkańców przedszkolem. Utworzono więc drugi oddział, który mieścił się na parterze starej szkoły. 


Z biegiem lat liczba dzieci się zmieniała, więc raz funkcjonował jeden oddział, a w innych latach dwa. Dyrektor Anna Jakubiec pracowała w przedszkolu do roku 1991. Na jej miejsce przyszła Wanda Baron.

W ciągu tych 40 lat w przedszkolu dokonano wiele remontów, wyposażono sale lekcyjne, utworzono plac zabaw.

1 września 2017r. przedszkole zostało połączone ze szkołą podstawową w Zespół Szkolno-Przedszkolny w Siennej, którego dyrektorem została Iwona Cul.
Obecnie przedszkole zajmuje pomieszczenia na parterze w prawym skrzydle Szkoły Podstawowej. Ma dwie sale, korytarz z szatnią, łazienką i plac zabaw. Przedszkolaki korzystają ze wspólnej kuchni i jadalni.

Relacja z otwarcia Zielonej Pracowni TUTAJ
- Staramy się integrować uczniów szkoły z przedszkolakami, dlatego organizujemy dla najmłodszych w Zielonej Pracowni (TU) warsztaty przyrodnicze czy chemiczne prowadzone przez uczniów klas najstarszych. - mówiła dyr. Iwona Cul.

Zajęcia sportowe, treningi piłkarskie i zajęcia taneczne dla przedszkolaków i uczniów kl. 1-3 odbywają się wspólnie w sali gimnastycznej. 
Wspólnie organizowane są także imprezy takie, jak wigilia, dzień dziecka, zabawy.Czas na występ...

Przedszkolaki  gotowe. Pora na przedstawienie zatytułowane "Aniołkowo".Uwagę zwracała dekoracja i  przepiękne stroje. To zasługa rodziców, wielki ukłon w ich stronę.

Przedszkolaki zaprezentowały się znakomicie. Pięknie śpiewały, recytowały i z przejęciem wcielały się w grane role. Zdecydowanie rośnie nam wyjątkowo uzdolnione pokolenie.


Nad wszystkim czuwały wychowawczynie...

Mali artyści za swój występ otrzymali zasłużone, gromkie brawa.

Na zakończenie wręczono świąteczne upominki.


Po przedstawieniu zaproszono gości na smaczny poczęstunek. Na sali czekała księga pamiątkowa, do której można było dokonać okolicznościowego wpisu.My również serdecznie gratulujemy pięknego Jubileuszu. Podziwiamy oddanie i zaangażowanie i życzymy Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i Pracownikom wszystkiego najlepszego, zdrowia, wytrwałości i satysfakcji z pracy, a także dużo cierpliwości w udzielaniu odpowiedzi na niezliczone pytania przedszkolaków.

A teraz zapraszamy wszystkich do naszej GALERII - TUTAJ, gdzie znajdziecie więcej zdjęć z jubileuszu. 
1 komentarz:

  1. super są takie małe szkoły/przedszkola, dzieciaki nie są anonimowe, nauczyciele mają czas się nimi zająć!!!

    OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)