środa, 11 lutego 2015

Zapraszamy na pączki ze śliwką ...

Już jutro Tłusty Czwartek ... najsłodszy dzień w roku :) Zatem obowiązkowo musimy zjeść choćby jednego pączusia, który zgodnie z przesądem  zapewni nam szczęście i dobrobyt ... 

A już od samego rana będzie okazja do otrzymania  wyjątkowego pączka ze śliwką ! 

Wystarczy udać się do Urzędu Gminy w Lipowej i na dzienniku podawczym podać hasło:
"NAJLEPSZA ŚLIWKA JEST W LIPOWEJ".


Pączki na podane hasło będą wydawane od godz. 7.00.

W gminie od wielu lat Stowarzyszenie Ziemi Lipowskiej promuje śliwkę - nasz produkt lokalny. Niedawno w promowanie włączyła się również gmina.   
- Jest już u nas święto śliwki, niebawem powstanie u nas mini muzeum śliwki, a teraz nawet w taki dzień jak tłusty czwartek chcemy zaakcentować, że "Najlepsza śliwka jest w Lipowej". Oczywiście ta śliwka jest pod różną postacią, Stowarzyszenie Ziemi Lipowskiej wydało całą książkę o tym, co można ze śliwki zrobić. W czwartek zapraszamy do jej degustacji w pączkach - mówi Jan Góra Wójt Gminy Lipowa.


Śliwki, zarówno suszone, jak i świeże są nieocenionym źródłem witamin. Pektyny łącząc się z kwasami organicznymi, usuwają gromadzący się w komórkach tłuszcz i cholesterol. Dzięki dużej ilości błonnika i antyoksydantów śliwki chronią przed rakiem jelita grubego. Błonnik poprawia także perystaltykę jelit, przeciwdziała zaparciom.  Potas reguluje ciśnienie krwi.   Zawartość wit. B6 i magnezu działa bardzo dobrze na nasz układ nerwowy, a także wpływa na nasze dobre samopoczucie. Wystarczy jeść 3-4 owoce dziennie. 

Zatem jeśli kogoś dręczy sumienie, że pączek jest niezdrowy ... 
ten ze śliwką z Lipowej, na pewno ukoi myśli o złym odżywianiu :) 

A poza tym, jutro nie liczymy kalorii ... 
Wszak im więcej pączków zjemy tym więcej szczęścia i dobrobytu :) 


1 komentarz:

  1. Ciekawe kto do tego urzędu przyszedł? Pączki urzędnicy do chałpy wzięli.

    OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)