środa, 7 października 2015

Dni Historyka Wojskowości w Lipowej ...


W piątek 2 października 2015r. już po raz drugi w Szkole Podstawowej w Lipowej odbył się "Dzień Historyka Wojskowości". Tematem tegorocznych "Jesiennych Manewrów"  była 75 rocznica bitwy o Anglię.Na wszystkich uczniów szkoły oraz zaproszonych szóstoklasistów ze szkół z Siennej, Leśnej, Słotwiny i Twardorzeczki czekała prawdziwa gratka. Organizatorzy przygotowali multimedialną prezentację zatytułowaną "Bitwa o Anglię", a także przegląd uzbrojenia i umundurowania żołnierzy alianckich oraz pokaz zabytkowych pojazdów militarnych.


Ale to nie wszystko ...  Wśród uczniów przeprowadzono konkurs plastyczny pt. "Dywizjon 303 w bitwie o Anglię" oraz quiz wiedzy historycznej. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.   Szczegóły na stronie szkoły TU KLIKNIJ.

Z kolei w niedzielę 4 października również na terenie boiska SP Lipowa, od godz. 10.30 miała miejsce wystawa pojazdów i uzbrojenia.


Ogólnodostępna wystawa przyciągnęła miłośników militariów, którzy mogli z bliska zobaczyć eksponaty pochodzące z czasów wojny, a udostępnione przez Muzeum Broni Pancernej i Militariów im. Franciszka Biera w Bielsku-Białej.

Zapraszamy do GALERII- KLIKNIJ, gdzie czeka więcej zdjęć z tej żywej lekcji historii. ŹRÓDŁO:

1 komentarz:

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)