środa, 14 października 2015

Dzień Edukacji Narodowej ...


"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest wstanie nas pozbawić"                                        Menander


14 października ... Dzień  Nauczyciela ... a poprawnie Dzień Edukacji Narodowej ... To dzień, w którym nasi nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oświaty mają swoje święto.

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, obchodzone w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r.   Ustawa z dnia 27 kwietnia 1972 r. zwana Kartą praw i obowiązków nauczyciela, wprowadziła Dzień Nauczyciela, obchodzony w rocznicę powołania KEN. 

W 1982 r. Kartę praw i obowiązków nauczyciela zastępuje Karta Nauczyciela zmieniając nazwę święta na Dzień Edukacji Narodowej oraz wprowadzając zapis "dzień ten uznaje się za święto  wszystkich pracowników oświaty i jest wolnym od zajęć lekcyjnych".

To dzień szczególny! Jest uroczyście obchodzony we wszystkich instytucjach związanych z edukacją. Jest okazją do nagradzania wyróżniających się nauczycieli i pracowników oświaty.

Z naszej strony składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Dyrektorom, Nauczycielom, Pedagogom i Pracownikom szkół i  przedszkoli, a także administracji  oświaty z terenu gminy Lipowa, ale i nie tylko ... W podziękowaniu za trudną pracę i wskazanie właściwej drogi życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy, sukcesów zawodowych, jak również uśmiechu każdego dnia.A oto kilka przykładów z czym nauczyciele muszą sobie radzić na co dzień :)
Gratulujemy cierpliwości i życzymy dużo wytrwałości ...Źródło:
wikipedia, demotywery.pl, wyciągamy karteczki.pl, demotywatory.pl, wikary.pl

2 komentarze:

  1. W imieniu swoim i nauczycieli dziękuję!

    OdpowiedzUsuń
  2. A JA DOŁĄCZAM SIĘ DO ŻYCZEŃ DLA NAUCZYCIELI ZE SŁOTWINY SZCZEGÓLNIE MOJEJ PANI!

    OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)