poniedziałek, 5 października 2015

Odpust Parafialny w Ostrem-Twardorzeczce ...

W ciągu roku liturgicznego, każda parafia przeżywa uroczystość odpustową.
W tym dniu w sposób szczególny czci się patrona parafii.  Jest to niezwykle ważna uroczystość dla społeczności lokalnej. Ostatnio pisaliśmy o odpuście w Lipowej (klik) i Leśnej (klik). Tym razem to wyjątkowe święto obchodziła  Parafia w Ostrem-Twardorzeczce.

 Dokładnie wczoraj, 4 października 2015r. o godz. 11.30 odprawiona została uroczysta Msza Święta ku czci Matki Bożej Różańcowej - patronki parafii.W Sumie Odpustowej przewodniczył ks. Ryszard Kubasiak  - proboszcz Parafii Niepokalanego Serca NMP w Soblówce ...O uroczystą atmosferę zadbała także schola parafialna.


Po Mszy Świętej rozpoczęła się procesja eucharystyczna.

Na czele szła grupa ministrantów i lektorów ...


... tuż za nimi podążały poczty sztandarowe.  Swoje sztandary z dumą prezentowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrem, członkowie Koła Łowieckiego i przedstawiciele Związku Podhalan - Górali Żywieckich, a także uczniowie z  Gimnazjum  w Twardorzeczce.

W procesji udział wzięły członkinie Róży Różańcowej oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich.
Swoją obecnością zaszczycili także  księża z okolicznych parafii. 
Najświętszy Sakrament prezentował ks. Ryszard Kubasiak.
Jak święto parafii to i liczny udział parafian -  mieszkańców Ostrego i Twardorzeczki. 

A po uroczystościach kościelnych pora na odwiedzenie kolorowego jarmarku. To tradycja, bez której jedni nie wyobrażają sobie święta parafii, z kolei inni uważają za wielki kicz ... Niemniej ma coś w sobie, a skoro sprawia tyle radości najmłodszym to najważniejsze. Kiedy świat tak mknie do przodu warto czasami się zatrzymać i cieszyć z tak prozaicznych rzeczy jak odpustowe cukierki czy wystrzałowe  hukowce ;)  To tradycja, którą warto kultywować, bo pozostawia wspomnienia ... wspomnienia z dzieciństwa ... z okresu beztroski i zabawy :)WIĘCEJ ZDJĘĆ Z ODPUSTU:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)