czwartek, 8 października 2015

Dzień Latawca w Ostrem ...Miniona niedziela 
(4 października 2015r.)  rozpieszczała nas słoneczkiem, błękitem niebem i dość wysoką, jak na jesień, temperaturą.  W tak optymistycznym dniu, siedzenie w domu nie wchodzi w grę ... Jedni wybrali się na spacer, inni na wycieczkę w góry, a my postanowiliśmy spędzić część tego pięknego dnia w Ostrem.

Dlaczego akurat tam? Już wyjaśniamy ...  Na Nowym, górce nad strażnicą OSP Ostre już po raz piąty zorganizowany został Dzień Latawca.  Ta niezwykle radosna impreza, która skupia coraz większą rzeszę miłośników kolorowych latawców rozpoczęła się o godz. 14.00. 


- Pomysł z "Dniem Latawca" zrodził się 15 lat temu, wtedy też po raz pierwszy go zorganizowaliśmy. Jednak regularnie realizujemy go dopiero od pięciu lat - mówi Anna Skórzak, pomysłodawczyni całej inicjatywy - Co roku przychodzi coraz więcej ludzi, co nas niezwykle cieszy. Ale to co się dzisiaj dzieje, zaskoczyło nas niesamowicie. 

I rzeczywiście, na Nowym zebrało się mnóstwo mieszkańców naszej gminy, ale i nie tylko.  Pojawili się także wielbiciele latających smoków, motylków i  bajkowych postaci, z takich miejscowości jak Żywiec, Godziszka czy Radziechowy.

Jak na zawołanie pojawił się wiaterek, który unosił wysoko w powietrze barwne latawce. 
A było ich  całkiem sporo ...  o najróżniejszych kształtach i kolorach, z fantastycznymi ogonami ... ale i takie, które przyciągały uwagę wykonaniem ... Bo tak się składa, że i własnoręcznie robionych nie brakowało ...  Na pozór proste, a jednak niezwykle pracochłonne ... coś pięknego :)My również wciągnęliśmy się  w latawcowe szaleństwo i wykonaliśmy swój własny, ekologiczny latawiec ... Cóż, jednak nie latał tak jakbyśmy chcieli ... Jak widać wykonanie latawca, dodamy latającego ...  to nie taka prosta sprawa ... Ale już wiemy co  popsuliśmy i w przyszłym roku pojawimy się z jego ulepszoną wersją ... tym razem miejmy nadzieję, latającą :) Podczas Dnia Latawca  na najmłodszych czekały soczki, słodycze i upominki. Nagrodzono także najpiękniejsze i najbardziej lotne latawce.

Frajda była niesamowita ... Tutaj nie było podziału na dużych i małych... wszyscy bawili się świetnie ... i dzieci, i młodzież i dorośli ... 

Tej niezwykle wielopokoleniowej imprezie towarzyszyły malownicze widoczki, które  wręcz zapierały dech w piersiach ... 

To niedzielne popołudnie chyba każdy zapamięta na baaardzo długo ... W każdym bądź razie my na pewno !  Gratulujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego niezwykłego dnia,  tej pozytywnej społecznej energii ! 

A tymczasem serdecznie zapraszamy do GALERII - KLIKNIJ, gdzie czekają na Was odlotowe fotki prosto z Ostrego :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)