sobota, 30 lipca 2016

Nowe adresy w Siennej ...

Wczoraj w  Siennej rozpoczął się montaż pierwszych tabliczek z nazwami ulic. 
Sienna to pierwsze sołectwo w naszej gminie, które będzie mogło pochwalić się nazwami ulic. Kluczem do ich wyboru były nazwy drzew. W trakcie konsultacji społecznych mieszkańcy odrzucili takie propozycje nazw jak ul. Bzów, Wiązów, Grabowa, Borowa czy Pigwowa, za to pojawiły się owocowe nazwy drzew: Morelowa, Mirabelowa, Brzoskwiniowa i Oliwkowa.


 Wójt Gminy Lipowa, mieszkaniec wsi Sienna, będzie od tej pory mieszkał na ulicy Śliwkowej 1. 

Cieszę się, że będę mieszkał przy ulicy, której nazwa związana jest z jednym z symboli naszej gminy. - mówi Wójt Gminy Lipowa Jan Góra - Pierwsze Sołectwo zrobiliśmy, teraz czas na Słotwinę i kolejne w naszej gminie. Mam nadzieję, że dzięki dobrej współpracy z Sołtysami, Radami Sołeckimi, Radnymi nasza praca w tym temacie pójdzie szybko z korzyścią dla mieszkańców.Tabliczki adresowe na budynki dostępne będą u Pani Sołtys Ewy Legut od piątku, 5 sierpnia. 

Cena tabliczki to 
18,45 zł. Informacja o procedurze nadania nazw ulicom została przesłana do Urzędu Statystycznego  i obecnie oczekujemy na potwierdzenie.

W związku z tym władze gminy proszą mieszkańców  o wstrzymanie się z wymianą dokumentów do czasu otrzymania przez Urząd Gminy zwrotnego pisma z Urzędu Statystycznego.


W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości odnośnie nadanych nazw ulic i numerów porządkowych podajemy nr tel. 33 860 15 33.


ŹRÓDŁO:

2 komentarze:

  1. Kto wymyśla nazwy ulic? Chyba nie chciałbym mieszkać na ulicy o długiej nazwie (np. tej świętej Jadwigi śląskiej.....)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam nadzieję ze w dalszej części lipowej nie będzie tak glupkowatych nazw!!!!

    OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)