wtorek, 26 lipca 2016

Meksykanie w Leśnej ...

Właśnie dzisiaj, 
26 lipca 2016r. rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016.  To niezwykle radosny czas. Młodzież z całego świata gromadzi się w jednym miejscu, by wspólnie ze swoimi katechetami, duszpasterzami, biskupami i Papieżem Franciszkiem, wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa. Ten religijny festiwal został zapoczątkowany w 1985r. przez Ojca Świetego Jana Pawła II. 

Światowe Dni Młodzieży są spotkaniem wielodniowym. Obecnie mają one dwie części: pierwsza to "Dni w Diecezjach", podczas których pielgrzymi przebywają na terenie całego kraju, który jest gospodarzem spotkania. Druga to "Wydarzenia Centralne", czyli tygodniowy pobyt młodzieży w głównym mieście organizacyjnym.


I właśnie, przez ostatni tydzień, podczas "Dni w Diecezjach" w naszych parafiach gościliśmy pielgrzymów z Meksyku (w Parafii w Leśnej)  i Kanady (w Parafii w Lipowej)


We wtorek, 19 lipca 2016r. do Parafii św. Michała Archanioła w Leśnej przybyła 17-osobowa grupa młodzieży z Tolucas w Meksyku. Uczniowie katolickiej szkoły prowadzonej przez Maristas zostali ugoszczeni w domach parafian. (Przeczytaj i obejrzyj zdjęcia TUTAJ


Podczas pobytu, młodzież realizowała program przygotowany przez Diecezjalny Komitet Światowych Dni Młodzieży. Już następnego dnia po przyjeździe, w środę 20 lipca  młodzi udali się do Oświęcimia, gdzie zwiedzili miasto oraz były niemiecki, nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady- Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz - Birkenau. Tego dnia odprawiona została także Msza Święta w Kościele Św. Maksymiliana Kolbe w Oświęcimiu.Kolejnego dnia  na pielgrzymów czekało mnóstwo atrakcji. Najpierw, wspólnie z młodzieżą z Hiszpanii, zwiedzili Elektrownię na Górze Żar. Widoczki ze szczytu zachwyciły grupy, wspólnym zdjęciom nie było końca. Następnie pielgrzymi zwiedzili Sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu, gdzie również uczestniczyli we Mszy Świętej. Kolejno młodzi wzięli udział w warsztatach w Centrum Pasterskim w Koniakowie

W piątek, 22 lipca młodzi Meksykanie pojechali do Radziechów, gdzie spod góry Matyski udali się Golgotą Beskidów pod Krzyż Jubileuszowy.

 Następnie w żywieckim amfiteatrze odbyła się Msza Święta. 
Podczas swojego pobytu młodzi Meksykanie znaleźli także czas aby zakosztować piękna naszej ukochanej Doliny Zimnika

Sobota (23 lipca) była dniem, który młodzież spędziła w Parafii. Wspólnie z Parafianami wzięli udział w Nabożeństwie, a następnie przystąpili do prac porządkowych wokół kościoła.  


Po  pracowicie spędzonym przedpołudniu przyszedł czas na relaks. Młodzi udali się do pobliskiego aquaparku. 

Po wodnych szaleństwach, zorganizowano na Placu 400-lecia Wsi Sienna, mecz plażowej piłki siatkowej-  Meksyk kontra Parafia Leśna. 

Wieczorem w parafialnym ogrodzie odbył się grill dla gości oraz rodzin goszczących młodych pielgrzymów. Meksykanie zaprosili wszystkich do poznania ich muzyki i tańców.

Każdy dzień kończył wspólny Apel Jasnogórski 
przy grocie Matki Bożej. 

W niedzielę Meksykanie wzięli udział w Mszy Świętej. Po obiedzie udali się do Bielska-Białej, gdzie na terenach Hali Sportowo-Widowiskowej Pod Dębowcem,  odbyło się Nabożeństwo Rozesłania. 

 W poniedziałek, 25 lipca 2016 r., pożegnano goszczącą w parafii grupę.  "Dla naszej Parafii był to piękny i błogosławiony czas.- czytamy na stronie parafii - Tym trudniej było nam pożegnać się z tak wspaniałą młodzieżą"


Na pamiątkę pobytu, goście pozostawili tradycyjny meksykański prezent – ręcznie wykonane Drzewo Życia, przedstawiające Matkę Bożą z Guadelupe. 
 Na koniec ksiądz Proboszcz udzielił młodym, błogosławieństwa na dalszy pielgrzymi szlak. 
Najbliższe dni młodzież spędzi w Zatorze, skąd będzie codziennie dojeżdżać na wydarzenia centralne Światowych Dni Młodzieży. 

W przyszły poniedziałek wyruszą do Rzymu, gdzie zakończą swoją pielgrzymkę po Europie.

"Pragniemy jeszcze raz podziękować wszystkim rodzinom, które gościły młodzież z Meksyku, za otwartość domów i serc. - mówi ks. Proboszcz Piotr Sadkiewicz - Dziękujemy także wszystkim, którzy pomogli w organizacji sobotniego Dnia Zaangażowania Społecznego".


WIĘCEJ ZDJĘĆ na stronie Parafii św. Michała Archanioła w Leśnej:

Meksykanie w naszej Parafii KLIKNIJ
Światowe Dni Młodzieży w naszej Parafii KLIKNIJ
Pożegnanie młodzieży z Meksyku KLIKNIJ

***

A oto HYMN ŚDM Kraków 2016:


ŹRÓDŁO:
Parafia św. Michała Archanioła w Leśnej
kdm.org.pl
youtube

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)