niedziela, 3 lipca 2016

V Rodzinny Festyn Sportowy

W zeszłą sobotę, dokładnie w pierwszy
dzień wakacji,
25 czerwca 2016r.
w Lipowej odbył się Rodzinny Festyn Sportowy. Impreza zorganizowana przez LKS Skrzyczne Lipowa, miała w tym roku sporą konkurencję, a  mianowicie Euro 2016. Niemniej uczestnicy nie zawiedli ... wszak zawsze lepiej oglądać mistrzostwa w większym gronie, a niżeli samemu w domu... Ale o Euro za chwilę :)
Zacznijmy od początku ... Piąta edycja pikniku tradycyjnie rozpoczęła się od rozgrywek Oldbojów.

Następnie na boisko wkroczyli najmłodsi piłkarze. Drużyna Żaków LKS Skrzyczne Lipowa dzielnie walczyła z SMS Żywiec.
Obu drużynom mocno kibicowała widownia. Podziwiamy zaciętość młodych zawodników, którym nawet upał nie przeszkodził w rozegraniu emocjonującego meczu. Gratulujemy obu drużynom pięknych bramek. Niestety,  nam tym razem nie udało się pokonać Żywca, ale głowa do góry... następnym razem to sobie odbijemy... 
Zresztą nie ważne czy wygramy czy przegramy, zawsze dobry humor mamy.... i wsparcie trenera, który i tak jest bardzo dumny ze swojej drużyny.

Sobotni festyn to impreza sportowa przeznaczona dla całych rodzin, tak aby w tych zabieganych czasach znaleźć chwile  dla siebie, dla dzieci, dla przyjaciół ... 
Organizatorzy planując piknik nie zapominają o sportowych atrakcjach dla wszystkich grup wiekowych.

Liczne konkursy, gry i konkurencje z rodzicami. Bo nie ma to jak wspólna zabawa z mamą, z tatą, z rodzeństwem ...  Oczywiście dla najlepszych dyplomy i nagrody. 


Nieziemski upał dawał się we znaki, ale i na to organizatorzy znaleźli sposób. Prysznic i rozstawione baseny, idealnie spełniły swoją rolę...

Podczas pikniku czekał lubiany przez wszystkie dzieci dmuchany zamek i ...  "magiczne krzesło", na którym najmłodsi w ciągu kilku minut zamienili się w wymarzoną postać, czy to z bajki czy filmu ...  Animatorka, jak zawsze miała pełne ręce roboty... A co w tym roku królowało wśród zamówień ? Spidermany, księżniczki, a może tygrysy? Otóż nie... w tym roku na twarzach dzieci  najczęściej pojawiały się polskie flagi !!! 

No właśnie i tym oto sposobem przechodzimy do  Strefy Kibica, która powstała specjalnie na sobotni  mecz Polska - Szwajcaria. Co tutaj się działo :) Kochani, tego nie da się opisać ...  Kto nie był, niech żałuje, poważnie... Wiemy, wiemy... gdziekolwiek oglądaliście, to emocje były... w końcu to my Polacy walczyliśmy o wejście do 1/8 finału ...  Ale to, co się tutaj działo, to było istne szaleństwo ... A na deser, rzuty karne zakończone zwycięstwem naszych ... coś pięknego ... Radość nie do opisania...chyba cała Lipowa nas słyszała ...  co tam Lipowa, cała Żywiecczyzna :)


I jak tutaj teraz grać, po takiej euforii? No właśnie, przed nami kolejny mecz, tym razem na naszym lipowskim stadionie. 

A  tuż po, coś na co wszyscy z niecierpliwością czekali. Rzuty karne... Chętnych nie brakowało, każdy chciał spróbować swoich sił ... i jak to bywa na boisku, strzały były różne, podobnie jak i technika ... Jedni trafiali, inni nie ... 

Ale warto było spróbować, bowiem na zwycięzcę czekało podwójne zaproszenie VIP na wybrany mecz GKS Piast Gliwice w ramach rozgrywek Ekstraklasy w sezonie 2016/17 ...  Jak widzicie walczyć było o co! Gratulujemy Mistrzowi Rzutów Karnych! Nawiązując do nagród ... to jak dobrze wiecie, tradycją tego festynu jest losowanie cennych niespodzianek.  Wystarczyło  zakupić cegiełkę i liczyć na łut szczęścia.  Tutaj jednym los sprzyjał, innym troszkę mniej... niemniej zabawa była przednia, a co najważniejsze dochód przeznaczony został na działalność klubu LKS Skrzyczne Lipowa.


Nie możemy nie wspomnieć o bogato zaopatrzonym bufecie, który czekał na wszystkich uczestników ... kiełbaski, karczek, ziemniaczki, słodycze i zimne napoje, które w tak upalny dzień znikały w oka mgnieniu. 


I tak dobrnęliśmy do niewątpliwie największych atrakcji wieczoru... Pierwsza, to rodzinne skoki w workach ... I wierzcie nam, to wcale nie taka prosta konkurencja ... Brawo dla dzieci i dorosłych! Jesteście świetni!


Druga, to przeciąganie liny, i tutaj wiele nie trzeba pisać.... zdjęcia mówią same za siebie... To konkurencja, która przyciąga nie tylko panów. Tutaj równie zacięcie walczą panie oraz najmłodsze pokolenie... Na koniec tego pięknego sportowego dnia...  tańce, tańce, tańce. I tak przy największych hitach, zabawa trwała do późnych godzin nocnych...

A teraz zapraszamy do GALERII, gdzie czeka na Was mnóstwo zdjęć z festynu KLIKNIJ1 komentarz:

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)