czwartek, 22 września 2016

Przebudowa drogi gminnej ...W miejscu niezwykle malowniczym, jakim jest BUGAJ w Lipowej, trwają pracę  związane z przebudową drogi gminnej.

Wartość inwestycji wynosi 227.816,04 zł. 
W ramach zadania zostanie przebudowana nawierzchnia drogi na długości 944 mb wraz z odwodnieniem. 
Na przebudowę tej drogi uzyskano dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w wysokości 63,63%. 


W związku z tą inwestycją mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu, włącznie z zamknięciem drogi.  

Zakończenie robót zgodnie z umową z wykonawcą 
 planowane jest na 14 października 2016r. 


- Cały czas w miarę naszych możliwości staramy się poprawiać stan dróg w naszej gminie. W tym roku zrobiliśmy już sześć nowych dróg asfaltowych. To wszystko trwa, bo musi odbyć się zgodnie z procedurami. Próbujemy również pozyskać środki zewnętrzne na kolejne drogi. Mamy już podpisaną umowę na dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na przebudowę oraz wymiany nawierzchni drogi w Leśnej tzw. Rynek. Powstanie tam 459 mb nowej nawierzchni.- mówi Wójt Gminy Lipowa Jan Góra. 
ŹRÓDŁO:


7 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Proszę zobaczyć jak pisze się wstyt, w słowniku bo wstyd jeśli się tego nie wie mieszkanka Bugaja, pozdrawiam Panie SŁawku Kubaszczyk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. W imieniu Sławek ł pisze się z małej litery pozdrawiam

   Usuń
 3. Czy to czasem nie jest tak ze poprawia się to co może jeszcze poczekać, no ale wybory wkrótce to trzeba już myśleć jak tu przetrwać a tam gdzie ludzie chodzą i proszą o kawałek drogi dosłownie 30-40 m żeby tylko dojechać bezpiecznie do swoich posesji to się udaje że tego niema (dotyczy bugaj górny ).Fotki pokazujecie jaki to piękny widok z bugaja a nie pokazujecie drogi żeby miłośnicy dobrych fotek wiedzieli czym ryzykują jadąc tam swoimi samochodami. Może taniej będzie postawić znak koło kapliczki " TYLKO RUCH PIESZY" ŻEBY BYŁO JASNE BUGAJ TO WSPANIAŁE MIEJSCE I BYWAM TAM REGULARNIE.

  OdpowiedzUsuń
 4. Poprawiacie dobrą drogę a od lat czekamy na asfalt do góry górny Bugaj

  OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)