środa, 21 września 2016

Zapraszamy na spotkanie z artystą plastykiem ....


Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej serdecznie zaprasza na spotkanie z EDWARDEM JOSEFOWSKIM – malarzem, autorem grafik i szkiców. Finisaż odbędzie się DZISIAJ (21.09.2016r.) 
o godz.17:00. 


Edward Josefowski, urodził się w Chorzowie, obecnie jest mieszkańcem  naszej gminy. Zajmuje się  grafiką warsztatową i projektową. W 1978 roku zdobył dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a obecnie pełni funkcję dyrektora Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach.

 Jego prace znalazły się m.in. w Lizbonie, Niemczech, czy Lyonie. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień, np. na Ogólnopolskim Konkursie 
im. R. Pomorskiego w Katowicach, Ogólnopolskim Konkursie Graficznym w Jeleniej Górze czy nagrody Ministra Kultury i Sztuki. Od zeszłego poniedziałku prace Edwarda Josefowskiego  można było oglądać w siedzibie biblioteki. Dzisiaj  ostatni dzień wystawy, podczas której będzie okazja do rozmowy z artystą. 


Serdecznie zapraszamy !!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)