piątek, 23 września 2016

Zmiany w Twardorzeczce ...


W kwietniu informowaliśmy Was [tu] o  zmianach jakie czekają Przedszkole,
 Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej  oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Twardorzeczce.

I tak jak pisaliśmy, tak się stało.


 1 września 2016r. placówki połączone zostały w
 Zespół Szkolno - Przedszkolny.


Ale nowa nazwa to nie wszystko. Zmianami objęte zostały także poszczególne obiekty. Przez całe wakacje  prace szły pełną parą... Wszystko po to, aby dzieci mogły rozpocząć naukę w lepszych warunkach ... 


Ostatnio odwiedziliśmy Twardorzeczkę, zobaczcie co się zmieniło...

Przede wszystkim przedszkole zmieniło siedzibę. Przedszkolaki powędrowały do nowych sal, które przygotowano specjalnie dla nich w budynku szkoły podstawowej.
Tutaj dzieci mają kolorową szatnię i dwie przestronne, jasne sale. Oto królestwo starszaków ...A w sali obok swoją przedszkolną przygodę rozpoczęły maluszki ...
Maluszki dodatkowo mają własną ubikację ...

Z kolei w miejscu, w którym do tej pory mieściło się przedszkole powstała stołówka z własną kuchnią!

  Od 1 października uczniowie będą mogli rozkoszować się daniami  tworzonymi w szkolnej kuchni. Koniec z cateringiem!

  A i nie bez znaczenia jest koszt posiłku, który będzie zdecydowanie niższy ... bo 4 zł za dwudaniowy obiadek :) Z całą pewnością więcej rodziców zdecyduje się, aby ich pociechy jadły obiad w szkole.

Aby uczniom łatwiej było dostać się na obiady, powstało przejście łączące dawny budynek przedszkola z gimnazjum.
Jeśli chodzi o podstawówkę to uczniowie klasy pierwszej i drugiej pozostali w budynku szkoły podstawowej, natomiast  klasy od trzeciej w górę  przeniesione zostały do budynku gimnazjum. Tutaj przygotowano dla nich parter budynku. 

Również powstały nowe szatnie specjalnie dla uczniów podstawówki oraz dwie ubikacje.W budynku szkoły podstawowej powstała  salka logopedyczna, w której już wkrótce uczniowie będą mogli skorzystać z fachowej porady.
Podczas wakacji wyremontowano także place zabaw ... Teraz dzieci mogą spędzać bezpiecznie czas na odnowionych, kolorowych drabinkach, bujakach i zjeżdżalniach.

Aktualnie trwają prace  przy osuwisku, które znajduje się na terenie gimnazjum. Do listopada prace ziemne i brukarskie zostaną zakończone i teren zostanie oddany do użytku.

Więcej zdjęć znajdziecie TUTAJ


3 komentarze:

  1. fajnie zmiany na plus

    OdpowiedzUsuń
  2. NO super piekne zmiany na plus. Ale ,ze nie zostało pokazane jak sie zmieniło pomieszczenie klasy 1 i 2 na górze? NIE zostało pokazane bo nie zostało nic zmienione.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zastanawiam się dlaczego od razu przy budowie budynku gimnazjum nie pomyślano o zapleczu kuchennym?? - tak istotnym elemencie!

    OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)