piątek, 12 stycznia 2018

Maciej Orłoś w Lipowej...


W Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipowej od trzech lat aktywnie działa Dyskusyjny Klub Książki, który zrzesza fanów czytania. Raz w miesiącu uczestnicy spotykają się, aby porozmawiać o nowościach wydawniczych. W ramach klubu, organizowane są także otwarte dla wszystkich zainteresowanych, bezpłatne spotkania autorskie. W ciągu trzech lat działalności DKK miał przyjemność gościć wybitnych i zarazem bardzo różnorodnych twórców.


W poniedziałek 8 stycznia 2018r. nowy sezon spotkań autorskich otworzył dobrze wszystkim znany ze szklanego ekranu, (głównie z Teleexpressu, wszak przez 25 lat był twarzą tego popularnego serwisu informacyjnego) sam Maciej Orłoś. 


Poniedziałkowe spotkanie przyciągnęło wielu czytelników, a poprowadził je Szymon Wróbel. 
W wypełnionej po brzegi sali biblioteki rozmowa toczyła się głównie wokół "Kuby i Meli" książek autorstwa zaproszonego gościa. 

 Są to pełne humoru, bardzo prawdziwe opowieści o życiu i przygodach pewnego nietuzinkowego rodzeństwa. Kuba i Mela (prywatnie dzieci Macieja Orłosia) przeżywają to wszystko, co przeżywają inne dzieciaki w ich wieku. Szkoła, wakacje, codzienność w zgranej, acz niekoniecznie zgodnej rodzinie. Rysunki do wspomnianych publikacji wykonał sam Henryk Sawka.

W trakcie spotkania padały liczne pytania z sali. Mogliśmy dowiedzieć się między innymi co czytał Maciej Orłoś, kiedy był dzieckiem, co było inspiracją do powstania książek dla dzieci, czy planuje napisać ciąg dalszy perypetii Kuby i Meli, a także czym aktualnie się zajmuje.  

Po ponad godzinnej dyskusji, przed dziennikarzem ustawiła się kolejka chętnych po autograf z osobistą dedykacją.  

Spotkanie z dziennikarzem to świetna okazja do pamiątkowego zdjęcia.  


 Gość Dyskusyjnego Klubu Książki wpisał się także do kilku egzemplarzy, które będą w czytelni a także do Księgi Pamiątkowej, jaką od lat prowadzi biblioteka. 
Więcej zdjęć ze spotkania z Maciejem Orłosiem


 Zapraszamy także do śledzenia fanpege'a  biblioteki, gdzie na bieżąco pojawiają się informacje o kolejnych spotkaniach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)