sobota, 20 stycznia 2018

Spotkanie opłatkowe seniorów w Słotwinie...


To już tradycja, że na początku roku seniorzy z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie spotykają się, aby spędzić ze sobą wspólnie czas.

I tak też było tydzień temu, w sobotę
13 stycznia 2018r., kiedy to na sali OSP Słotwina zorganizowano spotkanie opłatkowe. Jak co roku inicjatorem spotkania był ks. proboszcz Mieczysław Grabowski, Parafia oraz Akcja Katolicka.Wcześniej, o godz. 14.00 w kościele odbyła się Msza Święta w intencji seniorów.


Po Nabożeństwie wszyscy udali się do strażnicy.

Tam proboszcz przywitał seniorów i gości, a następnie odmówił modlitwę,  po której wszyscy składali sobie życzenia i łamali się opłatkiem - symbolem pojednania i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości.

 Kolejno wystąpili  uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słotwinie. Młodzi aktorzy pod czujnym okiem swojej  nauczycielki Barbary Jakubiec przygotowali przepiękne Jasełka.

Przejmująca gra aktorska, spora dawka śpiewu i okazałe stroje sprawiły, że seniorzy byli pod wrażeniem młodego pokolenia. Uczniowie za swój występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Po Jasełkach,  ks. Grabowski podziękował najmłodszym za piękne przedstawienie, a także wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości. Poprosił także dzieci, które brały udział w Festiwalu Kolęd i Pastorałek  o zaprezentowanie swoich finałowych występów. I tak usłyszeliśmy przepiękne kolędy oraz wyjątkowe życzenia noworoczne. Wykonania przyprawiły zarówno o łzy wzruszenia, jak i uśmiech na twarzy.Soczek i ciasteczko w podziękowaniu dla każdego młodego parafianina.
Po części artystycznej zaproszono wszystkich na  ciepły poczęstunek. Jak zawsze nad pysznymi daniami czuwała szefowa kuchni Anna Paciorek.Podczas spotkania nie zapomniano o oprawie muzycznej. Mieczysław Stec przy akompaniamencie akordeonu zaprosił wszystkich do wspólnego kolędowania.
I tak przy kawie, herbacie i słodkościach seniorzy beztrosko spędzili czas.

Kolejne spotkanie za rok, na które już dziś serdecznie zapraszamy.

Tymczasem zachęcamy do obejrzenia zdjęć z sobotniego spotkania  - KLIKNIJ :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)