poniedziałek, 15 stycznia 2018

XIII Festiwal Kolęd i Pastorałek ...

W niedzielę, 7 stycznia 2018r. w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek. XIII już edycja tego lubianego przez parafian konkursu, jak co roku przyciągnęła  wielu uczestników oraz pełny kościół widzów.
O godzinie 15.00 proboszcz parafii ks. Mieczysław Grabowski przywitał zgromadzonych w świątyni... Następnie głos zabrała prowadząca niedzielny festiwal, jak zawsze niezastąpiona Dominika Konior.
Na początek przedszkolaki ze Słotwiny. Ubrane w piękne góralskie stroje zaprezentowały wiązankę znanych kolęd. Najmłodsi artyści byli niesamowici. Mocne głosy rozchodziły się po świątyni i zachęcały wszystkich do wspólnego śpiewu.


Następnie przed publicznością zaprezentowały się solistki i soliści...


Występ przed publicznością to wielki stres... zatem nie ma to jak pomocna dłoń mamy... i trema znika jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki...
Kolejno swoje muzyczne talenty zaprezentowały duety oraz tria...Pojawiła się także grupa dziewcząt, która swoim śpiewem oczarowała całą świątynie.


Jak co roku nie zabrakło fantastycznej rodziny Państwa Wronów i Traczów. Tutaj uwagę przykuwała  najmłodsza uczestniczka, która jak pamiętacie po raz pierwszy na festiwalu wystąpiła jako 7 m-czna gwiazdeczka.

Niesamowite jak ten czas leci... Od kilku lat jesteśmy stałymi bywalcami festiwalu i  obserwujemy, jak dzieci rosną i aktywnie włączają się w życie kościoła. To duża zasługa ich rodziców, którzy zachęcają swoje pociechy do śpiewu, a przy tym szykują dla nich piękne kreacje. Poza ciekawymi strojami, mogliśmy podziwiać u uczestników umiejętność gry na instrumentach.


Wszystkim występom przyglądało się zacne jury, w składzie: Maria Binda-Sapeta (sołtys Słotwiny), Maria Wandzel (nauczycielka ZSP w Słotwinie) oraz Regina Byrdy (miłośniczka muzyki i śpiewu).
Sędziowie jak co roku mieli  twardy orzech do zgryzienia... Tylu świetnych wykonawców, tyle pięknych wykonań.... i kogo tu wybrać?
Podczas głosowania jury, przed publicznością wystąpili Kolędnicy od Kaplicy. Jak co roku zespół zachwycał wykonaniem i okazałymi strojami.


Pora na ogłoszenie wyników. Jury oceniało uczestników w poszczególnych kategoriach.
Oprócz pierwszych trzech miejsc przyznano liczne wyróżnienia, dzięki czemu wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.

Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ.


I tak w radosnym nastroju zakończył się XIII Festiwal Kolęd i Pastorałek.

A teraz zapraszamy wszystkich do galerii, gdzie czeka na Was więcej zdjęć z festiwalu - KLIKNIJ.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)