czwartek, 18 października 2018

Uroczyście w Słotwinie...W poniedziałek, 
15 października 2018r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słotwinie było bardzo uroczyście, radośnie i naukowo. 
Przede wszystkim pierwszoklasiści mieli swój wielki dzień.

Po pierwszych tygodniach pobytu w szkole, zdobywaniu nowych doświadczeń, wiedzy  i umiejętności, odbyło się uroczyste ślubowanie i  pasowanie na ucznia. 


O godz. 10.00  na sali gimnastycznej dyrektor szkoły Danuta Knapek powitała  wszystkie dzieci, a w szczególności najmłodszych uczniów i ich rodziców, a także nauczycieli i zaproszonych gości.

Następnie głos oddała pierwszoklasistom, którzy zaprezentowali bogaty program artystyczno-muzyczny przygotowany pod czujnym okiem swojej wychowawczyni Sabiny Pawlus. 
Mogliśmy obejrzeć ciekawe przedstawienie o kłótniach pór roku, występy muzyczne, w tym granie na instrumentach, a także pokaz umiejętności tanecznych... 
 Wstąpienie w szeregi szkoły to spore wyzwanie, dlatego miło, że w razie kłopotów z nauką czy jakichkolwiek problemów pierwszoklasiści mają na kogo liczyć. To  starsi koledzy, którzy na forum szkoły zapewnili o swojej chęci niesienia pomocy. Kiedy dzieci pokazały, że w pełni zasługują na bycie pełnoprawnymi uczniami szkoły, przyszedł czas na uroczyste ślubowanie. 


Tuż po nim,  nastąpił moment kulminacyjny, czyli pasowanie na ucznia. Pani dyrektor  za pomocą czarodziejskiego ołówka pasowała każdego pierwszoklasistę. 

 
Zwieńczeniem aktu pasowania było założenie, każdemu z uczniów biretu oraz wręczenie dyplomu i rogu obfitości.


W związku z obchodzonym w niedzielę Dniem Edukacji Narodowej, podczas uroczystości wręczono nagrody dla nauczycieli za szczególne osiągnięcia. ... a także podziękowania ze strony rodziców dla dyrektor szkoły i grona pedagogicznego.
Po uroczystościach, zaproszono wszystkich do oficjalnego otwarcia Zielonej Pracowni, jaka w ostatnim czasie powstała w szkole.  

Szkoła została finalistą czwartej edycji konkursu "Zielona Pracownia", którego organizatorem jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Przedmiotem projektu było utworzenie ekopracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, ekologicznych, geograficznych i biologiczno-chemicznych. 

Projekt "Cztery pory roku" o wartości 35 583 zł otrzymał dofinansowanie z WFOŚiGW w K-cach w kwocie 28 466 zł.


Uroczyste przecięcie wstęgi, a następnie poświęcenie pracowni przez ks. Mieczysława Grabowskiego, proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie.

Pani dyrektor podziękowała wszystkim za dotychczasową współpracę, pomoc i wsparcie. Głos zabrali także zaproszeni goście: wójt gminy Lipowa Jan Góra, nadleśniczy Nadleśnictwa Węgierska Górka Marian Knapek,przewodniczący rady gminy Andrzej Binda, radna Halina Krywult oraz sołtys Maria Binda-Sapeta. 

W oficjalnym otwarciu ekopracowni udział wzięli także uczniowie, wszak to dla nich powstało to niezwykłe miejsce. 
  
Tutaj będą mogli zgłębiać tajniki wiedzy o otaczającym nas świecie i rozwijać się twórczo. Pracownia pomoże uczniom rozwinąć zainteresowania, a przede wszystkim uwrażliwi ich na piękno otaczającego świata.Po uroczystości pokrojono piękny tort przygotowany specjalnie na otwarcie pracowni. 

A WIĘCEJ ZDJĘĆ z uroczystości znajdziecie w GALERII- TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)