środa, 10 października 2018

Wyróżnienie dla szkoły w Lipowej ...


W ubiegłym roku szkolnym Szkoła Podstawowa w Lipowej, aktualnie Zespół Szkolno-Przedszkolny,  zgłosiła się do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Laur Michała Anioła w kategorii “Kreatywna i innowacyjna szkoła”.

Konkurs organizowany przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Targi Kielce dotychczas odbywał się w wymiarze wojewódzkim. Jednak ze względu na duże zainteresowanie w środowisku lokalnym nadano mu charakter ogólnopolski.Cel konkursu to promowanie i upowszechnianie przykładów nowatorskich rozwiązań z dziedziny dydaktyki i technologii wykorzystywanych przez szkoły i placówki oświatowe w kraju.
Zadaniem konkursowym było nakręcenie filmu prezentującego szkołę.

Tego zadania podjął się uczeń siódmej klasy Piotr Krupa. Wykorzystał  materiały nakręcone przez siebie oraz Gabriela Wójtowicza,  obecnie ucznia klasy ósmej. 

Zapraszamy do obejrzenia filmu ⬇️

Materiał został dostrzeżony przez komisję konkursową i Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lipowej znalazł się wśród wyróżnionych szkół.
W środę, 3 października 2018r. w Centrum Kongresowym w Kielcach odbyła się uroczysta gala Kongresu Edukacji Przyszłości, na której przyznane zostały nagrody i wyróżnienia.W konkursie Laur Michała Anioła w kategorii Kreatywna i Innowacyjna Szkoła nominowanych zostało 49 szkół i placówek oświatowych z całej Polski. 

Nagrodzone zostały trzy placówki:
I m-ce SP nr 143 w Warszawie,
II m-ce SP nr 10 w Siedlcach.
III m-ce Przedszkole nr 7 w Legionowie 

oraz przyznano 4 wyróżnienia: 
- I LO w Legnicy,
- SP nr 1 w Mosinie,
- Przedszkole nr 240 w Warszawie. Wyróżnienie odebrał dyrektor ZSP w Lipowej Janusz Caputa.

Laur Michała Anioła wręczony został przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Kazimierza Mądzika w obecności Kuratorów Oświaty i dyrektorów szkół z całej Polski.

Oprócz dyplomu i statuetki szkoła otrzymała nagrodę - bilety wstępu do kompleksu turystycznego w Bałtowie o wartości 1000 zł.
Serdecznie GRATULUJEMY!
ŹRÓDŁO:

1 komentarz:

  1. Gratuluję wyróżnienia, świetny film przedstawiający działania szkoły.

    OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)