poniedziałek, 26 stycznia 2015

Oddaj głos !Trwa głosowanie w  czwartej edycji plebiscytu Dziennika Zachodniego "Lider Roku 2014 w Żywcu i powiecie żywieckim". Wśród wielu nominowanych  znalazły się dwie  kandydatki z naszej lokalnej społeczności:  Anna Skórzak  oraz Liliana Wójtowicz. Obie panie to aktywne działaczki, których pewnie większości nie musimy przedstawiać. Nie mniej warto przypomnieć, jak wiele zrobiły dla nas, mieszkańców gminy. Anna Skórzak to nauczycielka języka polskiego z 30-letnim stażem. Jest członkiem Rady Sołeckiej i mieszkanką Ostrego, gdzie zainicjowała imprezę "Dzień Latawca". Uczestniczy aktywnie w organizacji festynu z okazji Dnia Dziecka oraz spotkaniach  "Opłatek dla Seniora".  


Szczegóły głosowania na Annę TUTAJ

Ponadto współtworzy i wspiera Klub Matki i Dziecka w Ostrem. Anna zaangażowała się w pozyskiwanie funduszy  i realizację projektów: OstreEko, Zielono nam w głowie, Śliwkowe cuda w Lipowej. Pomaga również przy organizacji Dnia Śliwki w Lipowej
Z kolei Liliana Wójtowicz to mieszkanka Lipowej. Dobrze Wam znana ze Stowarzyszenia Ziemi Lipowskiej, które działa na terenie naszej gminy od 2011 r. To dzięki niej, co roku możemy bawić się na Święcie Śliwki. Festyn ekologiczny, który ma za zadanie promować produkt lokalny naszej gminy, to nie wszystko co stworzyła Liliana. Mieszkańcy bezpłatnie mogą uczestniczyć w cyklicznych zajęciach z decoupage, filcowania czy też warsztatach kulinarnych. Organizuje kursy ogrodnictwa, sadownictwa, fotograficzne, a także wiele konkursów fotograficznych czy plastycznych, takich jak "Śliwkowe impresje". 

Szczegóły głosowania na Lilianę TUTAJ
Zbiera fundusze i realizuje liczne projekty, m.in. "Śliwkowe cuda w Lipowej", "Lipowa lipami pachnąca" i "Śliwkowe sady u stóp Skrzycznego".  Liliana to pasjonatka fotografii, co możemy podziwiać na  stronie stowarzyszenia oraz  fejsbukowym fanpage (TU)


Wśród kandydatów, pojawiło się jeszcze jedno nazwisko dobrze Wam znane.  To  Szymon Wróbel, mieszkaniec Jeleśni, ale ostatnio bardziej związany z Lipową, gdyż odpowiada za kulturę i promocję w naszej gminie.  Szczegóły głosowania na Szymona TUTAJ
Szymona mieliście okazje poznać podczas spotkań autorskich organizowanych w Słotwinie, Leśnej, Twardorzeczce i Lipowej KLIKNIJ .  
Jest reżyserem dokumentu o ks. Józefie Tischnerze "Jego Oczami", a także autorem książki o tym samym tytule. 


Głosowanie sms'owe trwa do 6 lutego 2015 r. 


Szczegóły głosowania na:

Annę Skórzak  TUTAJ
Lilianę Wójtowicz TUTAJ
Szymona Wróbla TUTAJ 


Doceńmy tych, którzy na co dzień robią więcej niż wynika to z ich codziennych obowiązków... tych którzy poświęcają swój prywatny czas innym ... pomagają ale też mają dobre pomysły, aby miejsce w którym żyjemy było lepsze. 
Niech tytuł "Lidera Roku 2014" zmobilizuje ich do dalszej pracy i pomoże osiągnąć nowe cele. 

Zapraszamy do oddawania głosów !


ŹRÓDŁO:
naszemiasto.pl

7 komentarzy:

 1. mieszkanka Lipowej26 stycznia 2015 12:20

  Liliana głos oddany! Trzymam kciuki za obie panie, powodzenia !

  OdpowiedzUsuń
 2. Aneczko powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Te Panie, to owszem, ale niejaki Szymon, to chyba przesada. Jaki on jest zasłużony dla gminy?
  Chyba, że wystarczył prowadzić kampanię nowego wójta /którego jest bliskim krewnym/, a to że pracuje w UG i odpowiada za kulturę, to ma za to płacone.
  Lubię wchodzić na Waszą stronę, ale znowu nie przesadzajcie promowaniem "faceta", którego prawie nikt nie zna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Też się zastanawiałem kim on jest. Ja głosuję na dziewczyny !

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziewczyny powodzeniA! Ale Szymon Wróbel widać w UG klasykę jednych pracowników zwalniamy po czym swoich przyjmujemy tak żeby rodzinnie było, w sumie grunt do rodzina.

  OdpowiedzUsuń
 6. Na dziewczyny z naszej gminy to można głosować dwoma rękami , ale ten gostek to lekkie przegięcie , jedynie co o nim wiadomo , to to , że zatrudnił go wujek na trochę śmiesznym stanowisku i to , że ponoć kilka pań pozbawiono pracy z tego powodu , a to się mieszkańcom bardzo nie spodobało !

  OdpowiedzUsuń
 7. Pani Wójtowicz gratuluję nominacji! Życzę powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)