czwartek, 22 stycznia 2015

Spotkanie Opłatkowe Seniorów w Słotwinie ...

To już tradycja, że na początku roku seniorzy z  Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie spotykają się, aby spędzić ze sobą wspólnie czas.

I tak też było w sobotę, 17 stycznia 2015 roku, kiedy to odbyło się coroczne Spotkanie Opłatkowe Seniorów, zorganizowane przez ks. Proboszcza Mieczysława Grabowskiego, a także wspomnianą Parafię i Akcję Katolicką.

 Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w intencji seniorów, a następnie przeniosły się do sali OSP Słotwina.

W strażnicy  czekały przystrojone stoły i niespodzianka ...

Niespodzianka od uczniów klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej w Słotwinie. Młodzi aktorzy pod czujnym okiem pań nauczycielek - Grażyny Wandzel i Barbary Jakubiec, przygotowali niezwykłe przedstawienie. 
Talent aktorski i muzyczny nie sposób było nie zauważyć. Dzieciaki były świetne.  U niejednego  rodzica zakręciła się łezka w oku ...
A wszyscy seniorzy byli pod wielkim wrażeniem młodych aktorów, których na koniec obdarowali zasłużonymi, gromkimi brawami. 


Po Jasełkach,  ks. Grabowski przywitał przybyłych gości, a następnie podziękował najmłodszym za piękny występ, a także wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.
Proboszcz wspomniał jak ważne są takie spotkania i jak wiele wnoszą w nasz rozwój:
"Mądrość człowieka starego odgrywa wielką rolę nie tylko w życiu społecznym, ale także w życiu Kościoła. To właśnie osoby starsze staja się naturalnymi katechetami swoich wnuków. Stają się świadkami tradycji wiary, nauczycielami życia i pracownikami miłości". Kolejno, parafianie składali sobie życzenia i dzielili się opłatkiem - symbolem pojednania i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości.  


 Następnie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Zapachy dobiegające z kuchni rozwijały wyobraźnie...  Stąd, kiedy dania znalazły się na stołach, zachwytom nie było końca. Ale nie ma się co dziwić. Wszystko było pyszne, smaczne i wręcz rozpływało się w ustach.


To zasługa szefowej kuchni pani Anny Paciorek, która czuwała nad wszystkim. Pomagały jej pani sołtys Słotwiny - Maria Binda-Sapeta  oraz członkinie Akcji Katolickiej. Za wyśmienity poczęstunek szefowa kuchni otrzymała specjalne podziękowania od księdza i wszystkich gości. 


Następnie przy kawie, herbacie i słodkościach seniorzy beztrosko spędzili czas. Wspólne chwile minęły w ciepłej i przyjaznej atmosferze.


Nie zabrakło oprawy muzycznej, o którą zadbał pan Krzysztof Byrdy, a także pan Mieczysław Stec.
 Cała sala bardzo chętnie włączyła się do wspólnego kolędowania przy akompaniamencie akordeonu.


Czas wypełniony muzyką, śpiewem i rozmowami minął niepostrzeżenie...
Kolejne spotkanie za rok. Tymczasem pozostają wspomnienia i zdjęcia :)

I właśnie teraz zapraszamy Was do naszej GALERII, gdzie czeka WIĘCEJ FOTEK z sobotniego spotkania KLIKNIJ :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)