niedziela, 4 stycznia 2015

SP Lipowa na sportowo ...

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipowej to zdecydowanie zapaleni sportowcy. Co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. Na hasło zawody, trening, mecz .... są zawsze zwarci i gotowi. 
Tak też było jeszcze przed świętami,  kiedy zorganizowano dla uczniów klas II, III i IV szkolny Turniej Piłki Nożnej. 


20 grudnia 2014r. na hali w Gimnazjum w Twardorzeczce zebrało się mnóstwo małych miłośników rozgrywek. Mimo sobotniego przedpołudnia, chętnych nie brakowało.Spotkanie rozpoczęło się od rozgrzewki, którą przeprowadził Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lipowej  Janusz Caputa. 
Następnie odbyły się długo wyczekiwane przez najmłodszych zajęcia. Prawdziwy trening piłkarski !  Poprowadził go trener LKS Skrzyczne Lipowa  Paweł Jurasz. 

 Tuż po wyczerpującym treningu odbyły się mecze. Drużyny rywalizowały między sobą zacięcie. Liczyła się każda bramka. Tutaj nie było mowy o ulgowej taryfie. 

 Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. 


WIĘCEJ ZDJĘĆ z rozgrywek w Twardorzeczce KLIKNIJ.Przedświąteczny turniej to nie wszystko w czym,  w ostatnim czasie uczestniczyli uczniowie z Lipowej. 

W miniony wtorek, 30 grudnia 2014r. nasi miłośnicy sporu wybrali się do ... Katowic !!!  A dokładniej do Spodka, gdzie odbywał się Turniej Piłki Ręcznej Christmas Cup:  Polska - Węgry. 

Jak przystało na prawdziwych kibiców, ekipa z Lipowej wyposażona była we wszystkie niezbędne elementy kibica... nie zabrakło czapeczek, koszulek, szalików i  trąbek ... oczywiście wszystko w  biało-czerwonych barwach. 
 Takiego dopingu mogłaby pozazdrościć nie jedna drużyna ... 

Małym kibicom towarzyszyli Dyrektor Szkoły Janusz Caputa oraz nauczyciele W-F Beata Piecuch oraz Krzysztof Dziedzic.  Na wyjazd zdecydowało się również kilku rodziców, którzy wspólnie z pociechami szaleli na trybunach.


Spotkanie zakończyło się zwycięstwem polskiej reprezentacji, która wręcz rozbiła przeciwników. Wynik 33:19. Tym samym Biało-Czerwoni wygrali Turniej Christmas Cup. Drugie miejsce zajęli Czesi, kolejne Słowacy i ostatnie Węgrzy. 
Wygrana Polaków jeszcze bardziej rozgrzała naszych kibiców. Droga powrotna upłynęła pod znakiem wielkiego świętowania. Uczniowie zgodnie przyznali, że już się piszą na kolejny wyjazd.  WIĘCEJ ZDJĘĆ
 z wtorkowego wyjazdu do katowickiego Spodka
 KLIKNIJ.ŹRÓDŁO:
Dziękujemy Pani Beacie Piecuch za  udostępnienie zdjęć z katowickiego Spodka.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)