wtorek, 13 stycznia 2015

Spotkanie opłatkowe w Ostrem ...


W minioną sobotę, 
10 stycznia 2015r.
 już po raz czwarty odbył się w Ostrem "Dzień Seniora - Spotkanie Opłatkowe". 
W tym roku pieczę nad spotkaniem przejął radny Stanisław Machowski wraz z Radą Sołectwa Ostre oraz OSP Ostre.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 14.00 w kościele  Matki Bożej Różańcowej w Ostrem -Twardorzeczce , gdzie odbyła się Msza Święta w intencji seniorów parafii. Po nabożeństwie, które poprowadził Proboszcz ks. Krzysztof Gałecki, wszyscy udali się do strażnicy.Tam, czekała odświętnie przystrojona sala z pięknie nakrytymi stołami, migocącą choinką i zapalonymi świecami .


Od progu witał wszystkich wyjątkowy zapach domowych potraw. 
O pyszne  dania zadbała szefowa kuchni pani Beata Kumorek wraz z członkiniami rady sołeckiej. Do pomocy dołączyli druhny i druhowie  z OSP Ostre. Spotkanie opłatkowe rozpoczął ks. Proboszcz Krzysztof Gałecki, który przywitał wszystkich przybyłych gości.


Głos zabrali również Przewodniczący Rady Gminy Lipowa Andrzej Binda oraz radny Ostrego Stanisław Machowski i radni Twardorzeczki Krystyna Małysa-Brodka i Włodzimierz Jezutek, a także sołtys Ostrego Marek Wojtusiak.

Po  wspólnej modlitwie seniorzy składali sobie życzenia,dzieląc się opłatkiem - symbolem zgody i pojednania. 

Następnie mieszkańcy zasiedli przy odświętnie przystrojonych stołach, gdzie czekał uroczysty obiad, a także zimna płyta, a na deser pyszne domowe ciasto.


W sobotnie popołudnie seniorzy z Ostrego i Twardorzeczki mieli okazję do  rozmowy, wspomnień, a także do podyskutowania  o nadziejach związanych z Nowym Rokiem.  Wszystkim dopisywały świetne humory.   O oprawę muzyczną zadbała schola z parafii w Ostrem-Twardorzeczce oraz kapela góralska  "Póki co".

W tegorocznym spotkaniu opłatkowym uczestniczyło około 80 osób. To był czas niezwykle ciepły i radosny. Oby takich chwil było więcej ...

A teraz zapraszamy wszystkich do GALERII, gdzie czeka więcej fotek z sobotniego spotkania KLIKNIJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)