niedziela, 19 kwietnia 2015

Mamy swoich przedstawicieli w XXI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży ...


Dwa tygodnie temu pisaliśmy Wam o  Kamili Czyżewskiej i Mateuszu Bindzie - uczniach III klasy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Twardorzeczce, którzy wzięli udział w ogólnopolskim konkursie do XXI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży  KLIKNIJ.

Z niecierpliwością oczekiwaliśmy wyników i ... udało się !!! Na liście zwycięzców  znaleźli się nasi gimnazjaliści - oto wyniki .  

Serdecznie gratulujemy i nie ukrywamy, 
że jesteśmy z Was dumni !!!
Dostanie się do sejmu nie było wcale takie proste. Konkurencja była  spora, wszak w rekrutacji udział wzięło mnóstwo uczniów gimnazjów i szkół średnich z całej Polski (w sumie 525 dwuosobowych zespołów). Młodzi kandydaci musieli przygotować specjalne zadanie rekrutacyjne określone przez Kancelarię RP.  

Temat tegorocznego konkursu  brzmiał: 
"Miejsca młodych - jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież".
Uczniowie musieli przeprowadzić badanie wybranego miejsca w środowisku lokalnym i zaproponować zmiany oraz działania wynikające z uzyskanych wyników. 

Projekt Kamili i Mateusza został  pozytywnie oceniony przez komisję i tak oto nasi gimnazjaliści znaleźli się w gronie 460 młodych posłów i posłanek.  Teraz przed nimi wyjazd do Warszawy, gdzie 1 czerwca zasiądą w sejmowej ławie podczas posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży. A zwycięski projekt zatytułowany "Lipowa od nowa"  możecie  zobaczyć TUTAJ.
 Polecamy obejrzeć filmik nagrany przez uczniów.
Gratulujemy jeszcze raz i cieszymy się, że Wasze marzenia się spełniły!

Powodzenia w Warszawie :)


Zapraszamy do polubienia fejsbukowej strony projektu
  KLIKNIJ Źródło:
fot. K.Białoskórski
fot. screeny z filmiku Kamili i Mateusza zamieszczonego na stronie projektu - KLIKNIJ

3 komentarze:

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)