czwartek, 11 czerwca 2015

Dzień Dziecka w Ostrem ...
W sobotnie popołudnie,
6 czerwca w Ostrem było niezwykle gorąco. I to nie tylko dlatego, że  panowała istnie rajska pogoda, ale w głównej mierze ze względu na fantastyczny festyn z okazji Dnia Dziecka.

Już po raz piąty Rada Sołecka, strażacy z OSP Ostre oraz wolontariusze przygotowali wymarzoną zabawę dla najmłodszych.


W tym roku dzieciaki, prowadzone przez animatorkę Barbarę Skórzak przeszły "Pirackie szkolenie" ... poszukiwały skarbów, płynęły statkiem, tańczyły pirackie tańce, malowały piracką banderę, brały udział w mini podchodach, a nawet strzelały wodnymi kulami :) Kapitan Basi pomagała bosman Katarzyna Jagosz. Wszystko po to, aby znaleźć skarb, jakim jest wieś Ostre :)


Kolejną mega atrakcją było spotkanie z Grupą Rekonstrukcji Historycznej "Białogród" ze Strumienia. Wszyscy mogliśmy przenieść się w dawne czasy ... zobaczyć stroje, prawdziwe hełmy, zbroje i miecze .... Oczywiście nie zabrakło prawdziwej walki ... w której również i widzowie mogli wziąć udział :) Taka żywa lekcja historii zainteresowała wszystkich. Najmłodsi z zapartym tchem oglądali pokazy, a balonowymi mieczami naśladowali rycerzy. 

Jak co roku, pod czujnym okiem strażaków, chętni mogli wspiąć się wysoko, wysoko ... oczywiście wszystko przy pełnej asekuracji :) Tutaj kolejka ustawiała się przez cały czas ... jak widać rośnie nam wyjątkowo odważne pokolenie :)


 Podczas festynu atrakcji nie brakowało. Bezkonkurencyjne były dmuchańce ... zjeżdżalnia i zamek wypełniony po brzegi piłeczkami  ...

Te najbardziej oblegane miejsca pojawiły się dzięki Proboszczowi Parafii w Leśnej - ks. Piotrowi Sadkiewiczowi, za które organizatorzy  serdecznie dziękują.


Podziękowania kierujemy również do naszych gości i sponsorów, a byli nimi Wójt Gminy Lipowa Jan Góra, Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Binda, Sołtys wsi Twardorzeczka Włodzimierz Jezutek, Marek Gawron, Stanisław Machowski, Tomasz Kwiatkowski oraz Kino Janosik w Żywcu - mówi w imieniu swoim i pozostałych organizatorów  Anna Skórzak - Korzystając z okazji dziękujemy wszystkim wolontariuszom, rodzicom, a najbardziej pani Renacie Polakowskiej, która pięć lat temu zainicjowała ten fantastyczny sposób spędzania czasu, integracji wsi i naszą współpracę.Jak na dobrą imprezkę przystało, nie zabrakło przebojów dla najmłodszych  ...

Organizatorzy zadbali także o napełnienie brzuszków i tych małych, i tych trochę starszych ... na wszystkich czekały kiełbaski z ogniska i pyszne duszonki ... Jako, że skwar lał się z nieba, każdy marzył o jakimkolwiek ochłodzeniu organizmu ... Tutaj idealnie sprawdziły się serwowane desery owocowe, zimne napoje i arbuzy ...  
Z pomocą przyszli również strażacy, którzy ochłodzili zjeżdżalnię zimną wodą  :) 
Teraz zjazd po takiej zjeżdżalni to sama przyjemność ... a i ta nieziemska prędkość ... tutaj bez asekuracji strażaków ani rusz .. 

Corocznie Festyn w Ostrem (podobnie jak i w Twardorzeczce - KLIK) gromadzi całe rodziny. Tutaj dzieciaki mają prawdziwy raj, ale i rodzice mogą spokojnie wypocząć i ... odpocząć od niekontrolowanego odpływu gotówki z portfela ... 

Tutaj, co trzeba podkreślić  ... wszystko jest ZA DARMO !!! Dmuchańce, pyszne przekąski i  słodkości ...

W tym miejscu może i się powtarzamy, ale naprawdę warto kolejny raz na to zwrócić uwagę  ...  Podczas festynu w Ostrem (jak i w Twardorzeczce - KLIK) dorośli są spokojni, że nie staną przed faktem, kiedy będą musieli odmówić kolejnej atrakcji swojemu dziecku.  Tutaj nie odgrywa roli grubość portfela ... Tutaj liczy się wspólnie spędzony, rodzinnie czas ... 
Bo podczas takiego festynu, jakim jest Dzień Dziecka, ważne aby i dzieci i dorośli mogli poczuć się beztrosko, zapominając o codziennych problemach ... 

Gratulujemy organizatorom pięknej inicjatywy, która łączy, a nie dzieli. Tutaj widać zgranie wszystkich zaangażowanych w imprezę, każdy wie co ma robić, a to wszystko po to, aby dzieciaki miały wiele radości  i pamiętały ten dzień bardzo, bardzo długo :) Brawo Ostre !!!


A teraz zapraszamy do galerii, gdzie czekają na Was fotki 
z sobotniego festynu w Ostrem KLIKNIJ

1 komentarz:

  1. Dziękuję za śliczne zdjęcie mojego dziecka. Festyn był super jak zawsze, dzieciaki wybawiły się za wszystkie czasy. Pozdrawiam całe Ostre.

    OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)