środa, 3 czerwca 2015

Sesja Rady Gminy i Ławka Przyjaźni ...


Dzisiaj odbyła się 
XI Sesja Rady Gminy Lipowa. 
Tym razem były to wyjazdowe obrady, które przeprowadzone zostały 
w sali OSP Leśna.

Nie była to jednak zwyczajna sesja, ponieważ oprócz radnych uczestniczyli w niej wyróżnieni uczniowie z naszej gminy, którzy przez cały rok ciężko pracowali nad swoimi wynikami, godnie reprezentowali szkoły w licznych konkursach i olimpiadach, zarówno przedmiotowych, jak i sportowych. Za szczególne osiągnięcia otrzymali podziękowania z rąk Wójta Gminy Lipowa pana Jana Góry. 


Podczas sesji podziękowano także za długoletnią pracę panu Karolowi Ryszce, który przez 24 lata pełnił funkcje sołtysa Lipowej. 

Jednym z punktów obrad było  przekazanie prowadzenia sesji Kamili Czyżewskiej i Mateuszowi Bindzie - uczniom III klasy Gimnazjum w Twardorzeczce, którzy reprezentowali naszą gminę 1 czerwca podczas XXI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. 
O zwycięstwie w konkursie naszych gimnazjalistów pisaliśmy Wam na naszej stronie TUTAJ.

 
Młodzi parlamentarzyści opowiadali o konkursie, wrażeniach z pobytu w gmachu sejmu w Warszawie, a także zapowiedzieli, że to nie koniec ich działań w naszej gminie. 
Po zamknięciu obrad, 
o godz. 13.00 na placu w centrum Lipowej została odsłonięta Ławka Przyjaźni, która powstała w ramach projektu realizowanego przez młodych parlamentarzystów z gminy Lipowa.
  Kamila i Mateusz zgodnie twierdzą, że to ich największy sukces:
" Ławka Przyjaźni powstała, aby jednoczyć i zbliżać ludzi. Ciężko nad nią pracowaliśmy, ponieważ jest ona zrobiona przez nas własnoręcznie, przy pomocy naszych rodziców, dlatego właśnie z tego projektu jesteśmy najbardziej zadowoleni. To, że ławka stanęła w centrum naszej miejscowości, jest dla nas ogromnym wyróżnieniem".

W ceremonii odsłonięcia Ławki Przyjaźni, oprócz władz gminy, towarzyszyli uczniowie ze SP Lipowa, którzy oczywiście na koniec, sami musieli sprawdzić jak działa intrygująca, niebieska ławeczka  :)  
A jeśli chcecie również się o tym  przekonać, zapraszamy na plac w centrum Lipowej.

A tymczasem więcej zdjęć z dzisiejszego dnia 
znajdziecie w galerii TUTAJ

Zapraszamy również do obejrzenia relacji jaką przygotowano z dzisiejszego dnia :


Źródło:
youtube.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)