wtorek, 2 czerwca 2015

Ewakuacja SP Lipowa ...


Dzisiaj, 2 czerwca  tuż przed godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Lipowej został zauważony dym wydobywający się z jednej ze sal. Po ogłoszeniu sygnału mówiącego o zagrożeniu pożarowym, uczniowie pod opieką nauczycieli i pracowników szkoły sprawnie opuścili budynek i udali się na miejsce zbiórki, którym było boisko szkolne. Wszyscy znaleźli się w  bezpiecznym miejscu. 


Między czasie, o zagrożeniu  powiadomiona została straż pożarna. 

W pobliskiej strażnicy rozległy się syreny i na miejscu wezwania pojawiła się jednostka OSP Lipowa. 

Po przyjeździe strażacy szybko zlokalizowali źródło zadymienia i ugasili ogień. Po przewietrzeniu budynku, dyrektor szkoły pan Janusz Caputa poinformował strażaków, że na miejscu zbiórki nie ma jednej osoby z personelu. 


Strażacy udali się na przeszukiwanie budynku. Równocześnie do akcji sprowadzony został pies poszukiwawczy, który zlokalizował miejsce, w którym znajdowała się osoba poszkodowana. 


Jak się okazało, pracownik szkoły stracił przytomność. Poszkodowany został ewakuowany z budynku przez ratowników. Po udzieleniu pierwszej pomocy, poszkodowany został przekazany ratownictwu medycznemu. 


Akcji ratowniczej przyglądali się uczniowie i nauczyciele. 

 Po opanowaniu zagrożenia, uczniowie wrócili do sal lekcyjnych. 
 


W akcji brały udział dwa zastępy straży pożarnej OSP Lipowa. Na szczęście to były tylko ćwiczenia ewakuacyjne !!!

Ewakuacja miała na celu  utrwalenie właściwego zachowania się uczniów i pracowników szkoły w sytuacji zagrożenia  pożarem. 
Podczas ewakuacji należy zachować spokój i opanowanie - nie wpadać w panikę. I tak właśnie było podczas dzisiejszych ćwiczeń, które przebiegły szybko i sprawnie. Wszyscy uczniowie zostali poinformowani o potrzebie organizowania takich szkoleń. 

A więcej zdjęć z dzisiejszych ćwiczeń znajdziecie TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)