poniedziałek, 18 stycznia 2016

Spotkanie Opłatkowe KGW w Leśnej ...W minioną sobotę, 
16 stycznia 2016r. panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Leśnej zorganizowały Spotkanie Opłatkowe. 
Sala KGW odświętnie przystrojona, stoły pięknie nakryte, blask świec i migocząca choinka .... Taki oto niepowtarzalny klimat stworzyły członkinie Koła na sobotnią uroczystość. 
Panie tradycyjnie co roku spotykają się przy wspólnym stole w atmosferze pełnej radości, serdeczności i z pozytywnym nastawieniem na Nowy Rok. I tak też było tym razem. 


Spotkanie rozpoczęła Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Leśnej, pani Janina Wolna witając wszystkich gości. 
Głos zabrał także Wójt Gminy Lipowa pan Jan Góra, który życzył zgromadzonym wszystkiego co najlepsze, a na ręce Przewodniczącej wręczył kosz pełen słodkości. 


Następnie Proboszcz Parafii św. Michała Archanioła w Leśnej - ks. Piotr Sadkiewicz odmówił modlitwę, po której zgodnie z tradycją, połamano się opłatkiem i składano sobie życzenia.  W dalszej części spotkania czekał uroczysty obiad ...   zupa krem pieczarkowy z dodatkiem groszku ptysiowego, a na drugie pyszne ziemniaczki z koperkiem, różne rodzaje surówek i kilka gatunków mięs  ... Wszystko smaczne, świeże i domowe ... Prawdziwa uczta dla podniebienia ... 
O te pyszne dania zadbały panie z KGW Leśna, które jak zawsze spisały się na piątkę z plusem. Jedno jest pewne w kuchni nie mają sobie równych ...  Po smacznym obiedzie, już przy kawie, herbacie,  domowym cieście i lampce wina  wszyscy miło spędzili czas. 

A więcej zdjęć z sobotniego spotkania jak zawsze w naszej GALERII - KLIKNIJ1 komentarz:

  1. A, gdzie jest zdjęcie jak ks. Sadkiewicz łamie się opłatkiem z wójtem Górą?

    OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)