wtorek, 5 stycznia 2016

Świąteczne spotkania ...


Święta Bożego Narodzenia co prawda za nami, ale mamy zaległy temat, dlatego dzisiaj wracamy do okresu przedświątecznego. 


Jak wiadomo, tuż przed świętami, wokoło panuje ten niepowtarzalny klimat, ta magiczna atmosfera ...W tym okresie w szkołach  naszej gminy odbywały się przedstawienia bożonarodzeniowe oraz wigilie klasowe.

 I tak... Szkoła Podstawowa w Leśnej przedstawienie jasełkowe wystawiła 21 grudnia. Młodzi aktorzy z zaangażowaniem wcielili się w swoje role. Inscenizacja przeplatana była tańcami oraz grą na instrumentach tworząc niepowtarzalny klimat radości i refleksji. Widzowie mogli także posłuchać znanych kolęd w wykonaniu szkolnego chóru. 
Szczegóły na stronie SP Leśna KLIKNIJ

Z kolei 22 grudnia w Szkole Podstawowej w Lipowej świąteczna atmosfera panowała od samego rana ..., a to za sprawą  klasowych wigilii (KLIKNIJ) oraz przedstawienia jasełkowego w wykonaniu czwartoklasistów.  Było pięknie, nastrojowo, a kolędy i pastorałki przywołały magię świąt. Zapraszamy na stronę SP Lipowa  KLIKNIJTego samego dnia Szkoła Podstawowa w Siennej przygotowała akademię mówiącą o narodzinach Jezusa. Uczniowie  z przejęciem recytowali wierszyki, śpiewali kolędy i pastorałki. Przedstawieniu przyglądali się uczniowie szkoły oraz przedszkolaki.
 Zdjęcia z jasełek obejrzycie na stronie szkoły  KLIKNIJ


Świąteczny nastrój panował również w Gimnazjum w Twardorzeczce KLIKNIJ . Tutaj uczniowie podczas klasowych wigilii składali sobie życzenia, łamali się opłatkiem i obdarowywali prezentami. Odbyły się także jasełka i wspólne kolędowanie. 
Uroczystości bożonarodzeniowe nie ominęły  przedszkoli. I tak ... 17 grudnia  w sali OSP Lipowa odbyło się przedstawienie wigilijne, w którym wystąpiły
 przedszkolaki z Lipowej. Każdy oddział przygotował swój program. Maluszki zaprezentowały taniec śnieżynek, grupa średniaków przedstawiła jasełka pełne śpiewu i góralskich tańców, a najstarsza grupa występ z udziałem bajkowych postaci - KLIKNIJ  Z kolei 22 grudnia specjalnie dla przedszkolaków zorganizowano wigilię. Były życzenia i łamanie się opłatkiem, tradycyjne potrawy oraz  wspólne śpiewanie kolęd. Więcej informacji znajdziecie na stronie Przedszkola w Lipowej KLIKNIJ

Przedszkolaki z Siennej 22 grudnia uczestniczyły w szkolnych Jasełkach, natomiast dzień później zorganizowano specjalnie dla nich wigilię w przedszkolu.  Tutaj święta czuć było od samego progu ... wspaniałe zapachy wigilijnych potraw unosiły się po całym budynku ... A do tego pięknie udekorowane stoły, odświętne stroje, życzenia, kolędy i ta magiczna atmosfera. Zapraszamy na stronę Przedszkola w Siennej KLIKNIJ.


  Do wigilijnego stołu zasiadły także przedszkolaki w Twardorzeczce. Oczywiście było łamanie się opłatkiem i życzenia. Świąteczna atmosfera panowała w całym przedszkolu ...  Przy pięknie ozdobionej choince, blasku świec i kolędach  przedszkolaki spędziły piękny grudniowy dzień.  Zdjęcia z tej uroczystości obejrzeć możecie na stronie Przedszkola w Twardzorzeczce KLIKNIJ
My  na świąteczne spotkanie zostaliśmy zaproszeni do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słotwinie  KLIKNIJ

 22 grudnia na sali gimnastycznej zebrały się wszystkie klasy oraz oddział przedszkolny. Przy zgaszonych światłach  i "płonącym" ognisku  uczniowie klasy drugiej przedstawili jasełka. 
W oczy rzucała  się pięknie przygotowana scenografia ... choinka, stajenka oraz liczne rekwizyty ...


Zgodnie z tradycją byli: Maryja z Józefem, Trzej Królowie, król Herod, pasterze, anioł i diabeł oraz śmierć. 
Młodzi aktorzy we wspaniałych strojach  z wielkim zaangażowaniem odtwarzali swoje role ...


Nie zabrakło także wspólnego kolędowania ... 

Po przedstawieniu uczniowie rozeszli się do sal, gdzie odbyły się klasowe wigilie. 

I wigilia u przedszkolaków ... 


Więcej zdjęć z jasełek w Słotwinie KLIKNIJ

ŹRÓDŁO:

W poście wykorzystaliśmy zdjęcia oraz informacje ze stron szkół i przedszkoli:

SP Lipowa splipowa.pl
SP Sienna spsienna.pl
SP Leśna splesna.pl

Przedszkole w Lipowej przedszkolelipowa.szkolnastrona.pl
Przedszkole w Siennej przedszkolewsiennej.pl
Przedszkole w Twardorzeczce przedszkoletwardorzeczka.szkolnastrona.pl

Dziękujemy bardzo !

1 komentarz:

  1. Pamiętam z dzieciństwa wigilijki w szkołach fajnie było.
    Pozdrawiam nauczycieli z podstawówki w Lipowej.

    OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)