wtorek, 9 sierpnia 2016

95 - lecie OSP Sienna...W  minioną sobotę,
 6 sierpnia 2016r. jednostka OSP Sienna świętowała swoje 95-lecie istnienia. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się Mszą Świętą polową na Placu 400-lecia Wsi Sienna. Nabożeństwo prowadzone przez ks. Piotra Sadkiewicza- proboszcza Parafii św. Michała Archanioła w Leśnej, ks. Andrzeja Urbańskiego i ks. Zygmunta Bernata - Powiatowego Kapelana Strażaków, było okazją  do złożenia hołdu założycielom straży w Siennej oraz wszystkim druhom działającym w ramach OSP.Następnie nastąpiło uroczyste poświecenie wozu strażackiego OSP Sienna. Kolejno odbyła  się oficjalna część obchodów.

Na początek dowódca ceremonii -asp.sztab. Robert Głowacz z Komendy Powiatowej PSP  w Żywcu złożył meldunek o gotowości do rozpoczęcia uroczystego apelu.
Meldunek przyjął druh Jan Góra - Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Lipowej, a zarazem Wójt Gminy Lipowa.

Następnie poczet sztandarowy złożony z druhów OSP Sienna dokonał podniesienia flagi państwowej na maszt.
Głos zabrał druh Marcin Matlas, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Siennej, który przywitał poszczególne delegacje i zaproszonych gości. Następnie przedstawił zarys historyczny jednostki. Na koniec dodał: 
Nasze OSP jest organizacją prężną, a zwłaszcza Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze szkolą się, biorą udział w zawodach, zdobywają czołowe miejsca, a świadczą o tym duże ilości zdobytych pucharów i dyplomów, które znajdują się w naszej gablocie w strażnicy Mam nadzieję, że wszystko o czym wspomniałem zachęci młodzież do zaangażowania się i wstąpienia w szeregi naszej lokalnej jednostki, gdyż bardzo istotne jest kontynuowanie wieloletniej tradycji. 

Następnie przyznano odznaczenia i medale  strażakom za
 za szczególne zasługi dla jednostki oraz wzorową służbę w OSP Sienna. Specjalnym odznaczeniem za 75- letnią służbę, uhonorowano  najstarszego druha w jednostce - Józefa Semika. W trakcie uroczystości złożono kwiaty  oraz zapalono znicze przy obelisku św. Jadwigi Ślaskiej- Patronki wsi Sienna. 
Kolejno, przyszła pora na  przemówienia i gratulacje od gości.

Tutaj głos zabrali Jan Góra - Wójt Gminy Lipowa,  Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lipowej,  Małgorzata Pępek- Poseł na Sejm RP,  Kazimierz Matuszny - Poseł na Sejm RP, Stanisław Kucharczyk - Wicestarosta żywiecki,  druh Andrzej Zieliński - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Żywcu, bryg. Andrzej Graca - Komendant Powiatowy PSP w Żywcu. 


Wśród gości pojawił się również Andrzej Binda - Przewodniczący Rady Gminy, Anna Zoń - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Siennej oraz Ewa Legut - Sołtys Siennej. Na uroczystości nie zabrakło także członkiń Kół Gospodyń Wiejskich z Siennej i Leśnej oraz mieszkańców.
 Na jubileusz przybyli przedstawiciele z jednostek z naszej gminy - OSP Leśna, OSP Ostre, OSP Lipowa, OSP Słotwina, oraz  delegacje z OSP Pietrzykowice, OSP Łodygowice, OSP Zarzecze, OSP Przybędza, OSP Gilowice, OSP Bystra. 

A na koniec pamiątkowe zdjęcia. 

Po części oficjalnej w strażnicy odbył się poczęstunek dla strażaków i zaproszonych gości, a po 17.00 na placu 400-lecia Wsi Sienna - festyn strażacki. 
Drodzy Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Siennej!

Serdecznie Wam gratulujemy tak pięknego jubileuszu i  dziękujemy za Wasz trud, poświecenie i odwagę. 
Życzymy Wam dużo zdrowia, wytrwałości i siły, 
satysfakcji ze służby,  
oraz tyle samo powrotów z akcji co wyjazdów. 


Zapraszamy do GALERII, gdzie czekają na Was fotki z obchodów 95-lecia OSP Sienna
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)