wtorek, 30 sierpnia 2016

Za nami Parafialny Rodzinny Rajd Rowerowy...

Niestety musimy to napisać ... wakacje dobiegają końca :( Podobnie jak Wam, nam też w to trudno uwierzyć ... To były piękne dwa miesiące, które z całą pewnością pozostaną w pamięci każdego z Was.  Kolonie, wczasy, wycieczki, górskie wyprawy, spotkania z przyjaciółmi, beztroski czas spędzony na świeżym powietrzu ... Nieważne gdzie, ważne że bez porannego wstawania, odrabiania prac domowych, wkuwania regułek i uczenia na sprawdziany... Czyż nie mamy racji? 

Dlatego też miniony weekend, dodamy ostatni weekend sierpnia, a zarazem ostatni wakacyjny, każdy chciał wykorzystać najlepiej jak potrafił. Pogoda również dopisała i w te dni chyba nikt nie siedział w domu ... I bardzo dobrze :) 


Parafia w Leśnej również zadbała aby pożegnanie wakacji przebiegło aktywnie, a do tego rodzinnie.  Otóż w niedzielę,  28 sierpnia 2016r. odbył się Parafialny Rodzinny Rajd Rowerowy, na który zapraszaliśmy Was TUTAJ

Impreza uwielbiana przez wszystkich, jak zawsze zgromadziła mnóstwo rowerzystów. Pierwsi rajdowcy pojawili się na przykościelnym parkingu już o 14.30.  Parafianie, ale także i mieszkańcy z całej gminy oraz okolic przyjechali całymi rodzinami. 

 Na wszystkich czekała woda, która w ten upalny dzień była wyjątkowo chętnie konsumowana.

Tuż przed startem ks. proboszcz Piotr Sadkiewicz powitał wszystkich rowerzystów, przypomniał zasady ruchu drogowego, a następnie poświęcił rowery, błogosławiąc przy tym zgromadzonych. Godzina 15.00 - STARTUJEMY !!!
Kierunek Lipowa ...


Ale żeby nie było zbyt prosto, to skręcamy w lewo ...

Przejeżdżamy przez mostek nad Leśnianką ... ( upał dawał się we znaki, więc ręka do góry, komu przeszło przez myśl:  "choćby tak stopę zamoczyć ..." ??? hihi )  W Sosinach  wymarzony cień, zatem przerwa... na zebranie siły i grupy :) 


Ruszamy dalej ... z Twardorzeczki prosto do Lipowej ...Przez cały czas mogliśmy czuć się bezpiecznie bowiem trasę zabezpieczali strażacy z OSP Leśna.I  skręcamy w prawo ... kierunek Kępki :) 


Ostatnia prostka.... 


Dotarliśmy do celu :) Wielidroga, lotnisko dla modelarzy i piękne widoki :) 
Otoczeni z każdej strony malowniczymi górami... 

 

Tutaj czekał na nas pokaz modeli ...
 Na początek krótki wykład " co i jak ?"  ...
 wszyscy słuchali z zaciekawieniem :)


 Następnie oglądanie modeli z bliska, nie tylko latających ... i oczywiście pamiątkowe fotki :)

A teraz to na co wszyscy z niecierpliwością czekali .... pokaz. W górę poszybowały samoloty i szybowce oraz helikoptery. Podniebne akrobacje robiły wrażenie na wszystkich, ale najmłodsi chyba najbardziej przeżywali  lotne szaleństwa.


Po pokazie, rowerzyści udali się w drogę powrotną...  
I tak XI edycja Parafialnego Rodzinnego Rajdu Rowerowego  połączona z I Parafialnym Air Show dobiegła końca :) To było fantastyczne niedzielne popołudnie, idealne na zakończenie wakacji, a co najważniejsze RODZINNE!
 Takich chwil w naszym zabieganym życiu jest coraz mniej, dlatego kiedy trafiają się takie okazje warto z nich skorzystać. To właśnie takie momenty, nasze dzieci będą pamiętały na zawsze. Bo nic nie jest w życiu ważniejsze jak nasze dzieci, rodzina, wspólnie spędzony czas. 
I tym optymistycznym akcentem kończymy naszą relację z Parafialnego Rodzinnego Rajdu Rowerowego (Lotniczego :) ) i równocześnie zapraszamy do galerii, gdzie czekają na Was fotki z rajdu.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)