poniedziałek, 24 października 2016

Nowe oświetlenie w Lipowej ...

W naszej gminie kolejny rok z rzędu poprawia się bezpieczeństwo przy cmentarzach. Rok temu w Leśnej położono asfaltową nawierzchnię, namalowano i postawiono znaki. 
W tym roku przyszedł czas na działania przy cmentarzu w Lipowej. 

Niedawno została oddana do użytku nowa droga do cmentarza w Lipowej, a przed Dniem Wszystkich Świętych, udało się zamknąć kolejną ważną inwestycję w okolicach tego miejsca. Zakończyła się właśnie budowa napowietrznej linii oświetlenia ulicznego przy drodze powiatowej na odcinku od Puścin do cmentarza w Lipowej. W ramach inwestycji przebudowano jeden słup, a zabudowano 15 nowych, na których wykonawca zamontował 9 opraw oświetlenia typu Led.

 Nowo powstałe oświetlenie to zdecydowanie poprawa bezpieczeństwa zarówno dla pieszych, jak i kierowców poruszających się tym odcinkiem drogi. 

   
      - W zeszłym roku zadbaliśmy o teren przy cmentarzu w Leśnej, w tym roku przyszedł czas na Lipową. Cieszę, że udało się temat oświetlenie na tym odcinku doprowadzić do końca, bo wielokrotnie był on poruszany przez mieszkańców.  - mówi Jan Góra, Wójt Gminy Lipowa - Uważam, że dzięki temu znacznie poprawi się bezpieczeństwo w tej okolicy. Dziękuje radnym z tego okręgu za wsparcie tych działań. ŹRÓDŁO:
UGLipowa3 komentarze:

 1. To jeszcze zgłaszam wniosek o budowę ściezki dla pieszych i rowerów od centrum Lipowej do Słotwiny.
  Ścieżka przyciagnie turystów i ludzi uprawiajacych sporty rowerowe, no i byłoby o wiele bezpieczniej!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wielki sukces, wybudować drogę bez chodnika. Piesi i rowerzyści też marzą o bezpiecznym poruszaniu się po terenie gminy.

  OdpowiedzUsuń
 3. nareszcie! od razu widać różnicę z oświetleniem po tym krótkim czasie od zamontowania, choć tak jak pisał przedmówca przydałby się jeszcze chodnik/szersze pobocze

  OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)