piątek, 7 października 2016

VI Dzień Latawca za nami ...


Październik powitał nas piękną i słoneczną pogodą.  A skoro aura przygotowała nam taki prezent, to szkoda by było z niego nie skorzystać. 


 I tak, w sobotnie popołudnie 
 (1 października 2016r.) wybraliśmy się do Ostrego, gdzie po raz szósty zorganizowano  imprezę wyjątkowo barwną, radosną i rodzinną ...   Dzień Latawca bo o nim mowa to spotkanie, któremu towarzyszy niezwykle pozytywna energia... Tutaj dorośli stają się dziećmi i wspólnie ze swoimi pociechami oddają się w pełni latawcowemu szaleństwu.

To  w pewien sposób powrót do lat dzieciństwa, kiedy beztrosko puszczaliśmy latawce na wietrze...- mówi Dorota, uczestniczka spotkania, która specjalnie na Dzień Latawca, przyjechała z Bielska - Teraz w zabawę możemy wciągnąć dzieci i pokazać, jaka to frajda. 


I rzeczywiście Dzień Latawca  z roku na rok przyciąga coraz większe grono miłośników fruwających modeli. 

Pojawiają się tutaj nie tylko mieszkańcy naszej gminy, ale także z okolicznych miejscowości.

Zdecydowanie impreza już na stałe wpisała się w kalendarze. Kiedy zbliża się koniec września, wszyscy z niecierpliwością oczekują ogłoszenia terminu spotkania.  A on uzależniony jest od pogody, która podobnie jak w przypadku wszystkich imprez plenerowych jest najważniejsza.  To impreza rodzinna, tutaj każdy ma się dobrze bawić, więc bez optymistycznej aury ani rusz.  Nad wszystkim czuwa  Anna Skórzak, pomysłodawczyni całej inicjatywy, która dwoi się i troi aby zabawa wypadła jak najlepiej. Tegoroczna rozpoczęła się po godz. 13.00 na Nowym (górce nad strażnicą OSP Ostre). 
Na niebie  królowały wszystkie kolory tęczy ... mogliśmy podziwiać latające smoki, żabki, potworki, a nawet ekipę Toy Story :)  
Uwagę przykuwały także ręcznie robione latawce ... 
Jak co roku na najmłodszych czekały upominki i baloniki :) 
A dla wszystkich Śliwkowa Lipowa przygotowała smaczny poczęstunek: domowe ciasto i kompot. 
To był fantastyczny dzień, pełen ciepła i radości. 
A do tego te widoczki... ach :) 
A dla wszystkich, którzy nie mogli pojawić się w sobotę na Nowym, mamy świetną wiadomość!
W najbliższą niedzielę 
9 października powtórka !!!
Tak, tak... dobrze przeczytaliście! W tym roku organizatorzy wyszli na przeciw wszystkim wielbicielom kolorowych latawców i zdecydowali  się na zorganizowanie zabawy dwukrotnie !!!

Zatem zapraszamy wszystkich do Ostrego,  już w tą niedzielę ! Pamiętajcie o latawcach!

Super zabawa gwarantowana!


A więcej zdjęć z sobotniego Dnia Latawca znajdziecie TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)