środa, 26 października 2016

Zapraszamy na przesłuchania wstępne ...


UWAGA MŁODZI, UZDOLNIENI MUZYCZNIE MIESZKAŃCY GMINY LIPOWA!!!

Mamy dla Was coś extra. Już wkrótce będziecie mogli dołączyć pod skrzydła Fundacji Braci Golec. Ale zanim przedstawimy Wam szczegóły, kilka słów o Fundacji ....

Fundacja Braci Golec założona została w 2003 roku przez Łukasza Golca i Pawła Golca, liderów zespołu Golec uOrkiestra. Obecnie  jest prężnie działającą organizacją pozarządową, która każdego roku pomaga rozwijać muzyczne talenty.


"Uczymy śpiewu góralskiego i gry na instrumentach ludowych, takich jak skrzypce, basy, heligonki czy dudy żywieckie. Bawimy się, bo muzyka zawsze daje radość i budzi pozytywne emocje. Wspieramy się poprzez bycie ze sobą, kontakty zarówno z rówieśnikami, jak i autorytetami. Rozwijamy się poprzez odkrywanie i szlifowanie talentu, zdobywanie konkretnej umiejętności, a jednocześnie poznawanie rodzimej kultury regionalnej oraz uwrażliwianie na jej piękno i wartości. Nasze ogniska skupiają obecnie około 150 młodych i uzdolnionych mieszkańców Żywiecczyzny".- czytamy na stronie fundacji, na którą gorąco zapraszamy TUTAJ.

 Kiedy na tegorocznych Dniach Gminy Lipowa i Święcie Śliwki wspomniano o planach związanych z możliwością dołączenia naszych dzieci do rodziny Fundacji Braci Golec, pojawiła się radość wśród wielu młodych mieszkańców. Nie ma co ukrywać, aby dostać się pod opiekę Fundacji, pragnie nie jedno dziecko. I taka okazja nadarzy się już wkrótce, bowiem ... od przyszłego roku, dokładnie od lutego 2017r. startuje w Lipowej Ognisko Twórczości Artystycznej Fundacji Braci Golec. 
 Dzięki współpracy Urzędu Gminy i Fundacji Braci Golec, dzieci będą mogły uczyć się gry na instrumentach pod okiem uznanych specjalistów.
A już dziś serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież 
w wieku od 7 – 15 lat
 na przesłuchania wstępne, 
które odbędą się 
10 listopada 2016r. (czwartek) 
o godz. 18.30.  
w Szkole Podstawowej w Lipowej.  - Oprócz inwestycji i rozwoju gminy, bardzo ważna jest dla mnie kultura. Bardzo dobrze funkcjonuje nasz Dyskusyjny Klub Książki, odwiedzają nas gwiazdy polskiej literatury. Ustabilizowaliśmy sytuację zespołu „Lipowianie”, a nawet powiększyliśmy zespół o sekcje „Małych Lipowian”. Teraz kolejny bardzo ważny krok, czyli współpraca z renomowaną na naszym terenie Fundacją Braci Golec - mówi Jan Góra Wójt Gminy Lipowa, i zaraz dodaje - Mam nadzieje, że informacja o przesłuchaniu dotrze do wszystkich zainteresowanych i być może uda się znaleźć w naszej gminie jakieś artystyczne talenty.

My jesteśmy o tym przekonani.
Wielokrotnie byliśmy świadkami rewelacyjnych występów naszej umuzykalnionej młodzieży.
 Zdecydowanie talentów w naszej gminie nie brakuje.
Pora na ich ujawnienie.Pamiętajcie, widzimy się
10 listopada w Szkole Podstawowej w Lipowej,
godz. 18.30.


ZAPRASZAMY!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)