środa, 19 października 2016

Uroczystości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Twardorzeczce...

1 września 2016r. w Twardorzeczce działalność rozpoczął Zespół Szkolno-Przedszkolny. Jak Was informowaliśmy (TUTAJ) w jego skład weszło  Przedszkole, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II.
 Dyrektorem placówki, w wyniku przeprowadzonego konkursu, został Piotr Tlałka. 
W czasie wakacji zrealizowano szereg prac adaptacyjnych zwiększających funkcjonalność całego obiektu. Przede wszystkim przedszkole zmieniło swoją siedzibę, a w jego dawnym budynku powstała stołówka z kuchnią, poza tym utworzono przejście łączące  gimnazjum ze stołówką. Więcej o zmianach przeczytacie TUTAJ.  Zmiany miały na celu poprawę warunków dla dzieci przedszkolnych oraz umożliwienie dzieciom ze szkoły podstawowej i gimnazjum korzystanie ze stołówki. Uroczystego otwarcia pomieszczeń i przecięcia wstęgi dokonano w piątek, 14 października 2016r. w Dzień Edukacji Narodowej. 

- Wiele osób nie wierzyło, że to przedsięwzięcie nam się uda. Bardzo zależy mi na poprawie warunków nauczania naszych dzieci, więc cieszę się z pomieszczeń, które dziś oficjalnie otworzyliśmy. – mówił wójt  gminy Lipowa Jan Góra - Chcemy zmieniać naszą gmina na lepsze, dzięki konkretnym przemyślanym, działaniom. Myślę, że mieszkańcy to dostrzegają. 


W piątek swój wielki dzień mieli nie tylko nauczyciele, ale także przedszkolaki oraz pierwszoklasiści ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Tego dnia odbyło się Ślubowanie.
Na początek zaprezentowały się przedszkolaki, które swoim przedstawieniem zachwyciły publiczność.... Pięknie recytowały wierszyki i głośno śpiewały piosenki... Przedszkolaki były bardzo dzielne... pomimo iż występowały przed starszymi kolegami i koleżankami, nauczycielami, rodzicami i zaproszonymi gośćmi, nie okazały jakiejkolwiek tremy. W każdym bądź razie, nawet jeśli maluszki się stresowały, to nie dały tego po sobie poznać, a wierzcie nam, miały ku temu powody, bowiem występ przed blisko pół tysięczną widownią, to nie lada wyczyn.Po występie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie...

... i dyrektor Piotr Tlałka, za pomocą "czarodziejskiego ołówka" pasował, każdego maluszka. Jeszcze tylko dyplom i można się chwalić :) Przedszkolak - to brzmi dumnie !


Teraz pora na pierwszoklasistów, którzy pod czujnym okiem swojej pani przygotowali piękny występ, za który otrzymali gromkie brawa.


Oczywiście złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów szkoły podstawowej. Kolejno przysięgę złożyli uczniowie klas pierwszych gimnazjum. Po ceremonii ślubowania, na scenie zaprezentowali się gimnazjaliści, którzy w humorystyczny sposób przedstawili  charakterystyki uczniów...   Spóźnialski, Gapa, Rozrabiacz, Szpaner, Bluszcz, Gumożuj, a może jednak same Aniołki ??? Hmm... ciekawe, których najwięcej "charakterków" można spotkać na szkolnych korytarzach ... 


Podczas piątkowej uroczystości swoim głosem raczyły nas uczennice III klasy gimnazjum ......a także mogliśmy obejrzeć  wiązankę tańców towarzyskich w wykonaniu byłej uczennicy gimnazjum oraz jej partnera. 

Następnie głos zabrał dyrektor Piotr Tlałka oraz wójt gminy Lipowa Jan Góra. 
Panowie złożyli życzenia gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły, a następnie wręczyli  nagrody wyróżnionym nauczycielom. 

Na koniec pamiątkowe zdjęcia. A więcej zdjęć z uroczystości znajdziecie w naszej GALERII.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)