środa, 17 maja 2017

DKK zaprasza na spotkanie...

Dyskusyjny Klub Książki w Lipowej 
serdecznie zaprasza na spotkanie
 z dziennikarzem Marcinem Mamoniem,
 autorem książki "Wojna braci".

 Jest to opowieść, która powstała po porwaniu dziennikarza oraz fotografa  Tomasza Głowackiego przez Al-Kaidę. Autor opisuje w niej życie w niewoli, jakiego doświadczył przez okres 6 tygodni. To także relacja z najbardziej zapalnych miejsc świata: wojna domowa w Syrii, wojna w Czeczenii, zamachy w Turcji i Egipcie, Państwo Islamskie.  Rangę tej niesamowitej lektury podkreślają wyjątkowe zdjęcia Tomasza Głowackiego. 

Filmik KLIKNIJ

Na spotkanie zapraszamy:

 26 maja (piątek)
o godz. 17.00 


***

Marcin Mamoń to polski reżyser, dokumentalista i dziennikarz, działacz opozycji antykomunistycznej. Studiował na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w PWSTiF w Łodzi (1997). Ukończył Dokumentalny Kurs Mistrzowski Andrzeja Fidyka (1997). Jest freelancerem - reżyserem niezależnym, autorem filmów dokumentalnych, producentem. Pracuje w krajach ogarniętych konfliktami zbrojnymi m.in. w Syrii, Iraku, Ukrainie, Czeczenii, na Kaukazie, w Afganistanie, Pakistanie, Somalii, Strefie Gazy, Kongo (DRC) itd. Należy do organizacji Reporters Without Borders oraz Frontline Freelance Register. Współpracował m.in. z TVN, TVP, BBC, Channel 4, VPRO (Holandia), WDR, The Intercept ( USA). Publikował m.in. w Rzeczpospolita, tygodnikach "Uważam Rze", "W sieci", "Do Rzeczy".  
W 2005 aresztowany w Rosji - na Kaukazie. W 2013 był przetrzymywany w Egipcie. W 2015 porwany wraz z operatorem Tomaszem Głowackim na terenie Syrii przez Dżabhat an-Nusra (Syryjska al-Kaida). Mężczyźni zostali uwolnieni 25 grudnia 2015 r. 


ŹRÓDŁO:
Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej, 
fot. Tomasz Głowacki
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)