czwartek, 4 maja 2017

Obchody Gminnego Dnia Strażaka ...

Dzisiaj obchodzimy Dzień Strażaka. Z tej okazji wszystkim druhnom i druhom składamy najserdeczniejsze życzenia TUTAJCo roku, w naszej gminie,  organizowany jest Gminny Dzień Strażaka. W tym roku obchody odbyły się w Lipowej, 3 maja, w Uroczystość NMP Królowej Polski. O godz. 9.00 przed strażnicą w Lipowej zebrali się druhowie z jednostek z naszej gminy oraz zaproszona delegacja ze Słowacji. 


Następnie poczty sztandarowe przemaszerowały do kościoła św. Bartłomieja. 
Nabożeństwo w tym szczególnym dniu odprawił ks.proboszcz Jan Kudłacik. 

Po mszy, poczty sztandarowe udały się do strażnicy, gdzie Spółdzielnia Socjalna Śliwkowa Lipowa przygotowała poczęstunek dla strażaków oraz zaproszonych gości. 

Przewodniczący Rady Gminy Lipowa Andrzej Binda przywitał wszystkich oraz odczytał list od wójta Jana Góry, który z przyczyn niezależnych nie mógł być obecny podczas spotkania:

(..)Zarówno dawniej, jak i teraz, kiedy pojawia się jakieś niebezpieczeństwo, zagrożenie życia i mienia, to zawsze jako pierwsi meldują się strażacy gotowi do niesienia pomocy mimo wszystko.

To nie są frazesy! Udowadniacie, to na każdym kroku, choćby ostatnio kiedy całą noc mimo zmęczenia i niebezpieczeństwa walczyliście z pożarem na Gwizdałówce! Osobiście miałem okazję kilka raz zobaczyć Was w akcji i z jednej strony ogarniała mnie duma z waszego profesjonalizmu, a z drugiej strony bardzo ważna myśl:

„Z takimi ekipami OSP nasi mieszkańcy mogą spać spokojnie!”. A spokój, poczucie bezpieczeństwa jest w dzisiejszym świecie niezwykle ważne! (....)Głos zabrał także prezes OSP Leśna Grzegorz Habdas, który złożył wszystkim druhnom i druhom życzenia z okazji Dnia Strażaka.A teraz serdecznie zapraszamy do GALERII, gdzie czeka WIĘCEJ ZDJĘĆ - KLIKNIJ z obchodów Gminnego Dnia Strażaka.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)