poniedziałek, 22 maja 2017

Prestiżowa nagroda dla naszej gminy...


Gmina Lipowa ma powody do dumy, bowiem  została laureatem prestiżowej, ogólnopolskiej nagrody w Plebiscycie „Orły Polskiego Samorządu” w kategorii „Gmina Wiejska 2017”, przyznawanej przez kapitułę Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców. 

W piątek (19 maja) odbyła się uroczysta gala w Warszawie, na której wójt Jan Góra odebrał statuetkę z rąk Janusza Piechocińskiego – byłego wicepremiera, ministra gospodarki w latach 2012 - 2015, a obecnie prezesa Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja. 

-To wielkie wyróżnienie dla naszej gminy, dla naszych działań i zaszczyt, że możemy mówić o naszych pięknych terenach w takim towarzystwie. Jest to również dowód uznania dla mieszkańców, z którymi wspólnie zmieniamy naszą gminę. A dla mnie to motywacja do dalszych efektywnych działań.- mówi Jan Góra.

Ogólnopolski Plebiscyt Orły Polskiego Samorządu od ponad dekady promuje samorządy i buduje ich pozytywny wizerunek, a także umacnia pozycję gmin podnoszących standard życia mieszkańców oraz wykazujących otwartość i przychylność we współpracy z inwestorami i przedsiębiorcami. Celem plebiscytu jest budowanie i umacnianie pozycji samorządów pod kątem ich konkurencyjności oraz tworzenia korzystnych warunków rozwoju dla społeczności lokalnej.

W ramach plebiscytu przyznawane są tytuły m.in. Gmina Roku, który w 2017r. za swoje działania otrzymała Gmina Lipowa. 
Jak piszą organizatorzy: „Gmina Roku – tytuł charakteryzujący samorządy efektywnie wykorzystujące środki unijne, inwestujące w rozwój swojego regionu, dbające o odpowiednie warunki sprzyjające rozwojowi przedsiębiorczości oraz o poprawę jakości życia mieszkańców.” 
Natomiast „Nagrodzeni tytułem i statuetką Orła Polskiego Samorządu wyznaczają najwyższe standardy, są symbolem rozwoju oraz efektywności w zarządzaniu regionem.”ŹRÓDŁO:

UGLipowa

2 komentarze:

  1. Kiedy będą załatane drogi, zrobione chodniki i spłacone długi???

    OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)