wtorek, 30 maja 2017

Dzień Dziecka w Twardorzeczce...W minioną sobotę,
27 maja 2017r.
 na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zorganizowano wystrzałowy festyn z okazji Dnia Dziecka. 


Takie oto plakaty przygotowane przez uczniów zapraszały na to wyjątkowe wydarzenie. 

Organizatorami tegorocznej imprezy był Wójt Gminy Lipowa Jan Góra, Sołtys Włodzimierz Jezutek wraz z Radą Sołecką, Radna Krystyna Małysa-Brodka i Dyrektor ZSP Piotr Tlałka.


Od samego rana na sali gimnastycznej trwał Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Twardorzeczce. W rozgrywkach wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z gminy Lipowa. 
Oto wyniki turnieju:

KLASY I-III

I miejsce- ZSP Twardorzeczka
II miejsce -SP Sienna
III miejsce- SP Leśna
IV miejsce- SP Lipowa

KLASY IV-VI

I miejsce- ZSP Twardorzeczka
II miejsce- SP Leśna
III miejsce -SP Sienna
IV miejsce- SP Lipowa drużyna I i IIO godz. 13.15 w holu szkoły odbyło się przedstawienie "Księżniczka na ziarnku grochu". Część artystyczną przygotowali uczniowie pod opieką pani Urszuli Biegun-Ciurli. Widzowie oprócz profesjonalnej gry aktorskiej, mogli obejrzeć piękne stroje i  scenografię. Młodzi aktorzy za swój występ zebrali zasłużone gromkie brawa.


Następnie zabawa rozpoczęła się na wolnym powietrzu.  Pogoda tego dnia nie zawiodła... przez cały dzień towarzyszyły nam gorące promienie Słońca i błękitne niebo :)
 Jak co roku na dzieciaczki czekało mnóstwo atrakcji. Tym razem pod banderą piracką.

Były gry i zabawy zręcznościowe, a także liczne konkursy, do których także zapraszano rodziców. Śmiechu było co nie miara, szczególnie kiedy główną rolę odgrywały balony wypełnione wodą :)Jak konkursy to i nagrody. A tych było mnóstwo. Do wyboru do koloru.


Zdecydowanie największą furorę robiła piratka, która jak za dotknięciem czarodziejskiej wróżki, potrafiła każdego malucha zamienić w co tylko zapragnął. I tak, w oka mgnieniu na boisku szkolnym pojawiały się kolorowe motylki, wesołe pieski, milutkie kotki, latające wróżki, groźne tygrysy oraz straszni piraci.


Dmuchana zjeżdżalnia oblegana była do samego końca. Tutaj najmłodsi mogli dać upust swojej energii. Skoki, ślizgi, turlańce... style zjazdów były dowolne :)

Kolejna niespodzianka... prawdziwy wóz strażacki i sikawka, którą można było "postrzelać" do celu :) Taki prezent dla najmłodszych przygotowali strażacy z OSP Ostre :)Oczywiście nie obyło się bez pysznego jedzonka serwowanego dla wszystkich zgłodniałych piratów.
Do tego ciepłe i zimne napoje, owoce i uwielbiane przez wszystkie dzieci słodkości.
 To był fantastyczny dzień, pełen śmiechu i radości. I taki właśnie powinien być Dzień Dziecka. W Twardorzeczce organizatorzy zadbali o to aby żadne dziecko nie czuło się gorsze, tutaj grubość portfela rodziców nie miała znaczenia, tutaj wszystkie dzieci były równe. A to wszystko dlatego, że wszelkie atrakcje były ogólnodostępne, można było korzystać ile się chciało... za zupełną darmochę! Gratulujemy organizatorom tak pięknej inicjatywy i życzymy kolejnych owocnych projektów.

A teraz serdecznie wszystkich zapraszamy do naszej GALERII, gdzie czekają fotki z sobotniej imprezy KLIKNIJŹRÓDŁO:
zdj. z przedstawienia- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Twardorzeczce


1 komentarz:

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)