piątek, 30 grudnia 2016

Jasełka w Leśnej...

Jak co roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia w naszych szkołach organizowane są świąteczne przedstawienia. Na jasełka w wykonaniu uczniów przychodzą rodzice, dziadkowie, nauczyciele a także przedstawiciele władz.

My tym razem udaliśmy się do Leśnej, gdzie 21 grudnia spędziliśmy magiczny wieczór. 

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego pod czujnym okiem swoich wychowawczyń przygotowali przepiękne, świąteczne widowisko.


Była to trochę inna wersja jasełek, niż powszechnie znamy. Ale wierzcie nam... było zjawiskowo, oryginalnie i bardzo na czasie. To ile pracy włożyły w ich przygotowanie dzieci oraz nauczyciele nie da się opisać. To była prawdziwa uczta dla wszystkich. 

Przed przedstawieniem odbył się kiermasz świąteczny. Można było zakupić książki oraz ręcznie robione aniołki oraz bałwanki. Zobaczcie jakie śliczne!   Dochód ze sprzedaży przeznaczony został na cele szkolne. 

Na początek usłyszeliśmy: 

Gdy Boże Narodzenie się zbliżało, niebo i piekło zawrzało,
I dwie narady się odbyły: anielska i diabelska w jednej chwili...I tak przenieśliśmy się w miejsca, gdzie panowała niezwykle gorąca atmosfera....
 do NIEBA i do PIEKŁA. 


W niebie aniołowie głowili się,jak przygotować społeczeństwo na przyjście Mesjasza. Zastanawiali się co zrobić aby ludzie nie grzeszyli i byli dla siebie dobrzy i mili.

Natomiast w piekle, diabły przygotowywały swój plan: jak przeszkodzić w narodzeniu się Jezusa, co zrobić aby ludzie przestali wierzyć w Boga i jak sprawić aby ich serca napełniły się pychą. 

Oczywiście jak się domyślacie wynik rywalizacji diabłów i aniołów mógł być tylko jeden: dobro zwyciężyło! Na realizację diabelskich planów nie pozwoliły czujne anioły, które zdążyły przygotować ludzi na przyjście Dzieciątka Jezus. 
Diabelsko-anielską część przygotowały klasy : V (wych. Anna Pieróg) oraz IV (wych. Aneta Dybał-Kubica).

Podczas przedstawienia wystąpiły także klasy II a (wych. Paulina Caputa), II b (wych. Emilia Zuziak), III a (wych. Dagmara Dziedzic), IIIb (wych. Beata Myśliwiec). Uczniowie tych klas zaprezentowali zdolności zarówno taneczne, jak i wokalne. 

Oczywiście nie obyło się bez kolędowania po góralsku. Pojawił się turoń, niedźwiedź, muzykanci, diabły i anioły, mądra koza, śmierć, gazda i gaździna oraz gwiazdor. Były życzenia oraz kolędy. Do wspólnego  śpiewania włączyła się cała sala. 


Kolędnikami byli uczniowie klasy VI b (wych. Irena Mikusek) 
a w śpiewaniu pomagały klasy: IV i V.


Na koniec głos zabrała dyrektor szkoły Małgorzata Dróżdż, która  podziękowała uczniom oraz nauczycielom za  przygotowanie pięknego przedstawienia, za zaangażowanie i poświęcony czas. 
Słowa podziękowania skierowała także do rodziców, którzy tak licznie przybyli na jasełka. 


Młodzi aktorzy za swój występ zebrali gromkie brawa. Rodziców  duma wręcz rozpierała, a my byliśmy i nadal jesteśmy pod ogromnym wrażeniem uczniów z Leśnej. Śpiew, recytacja, odgrywanie ról, taniec... wszystko na szóstkę z plusem. 


Nie możemy ominąć dekoracji, za którą odpowiadała Anna Sapeta. Scenografia, rekwizyty, światła  oraz stroje... to wszystko było  niczym wisienka na torcie.
Gratulujemy młodemu pokoleniu talentu, nauczycielom zdolnych uczniów, a rodzicom fantastycznych pociech :)  


WIĘCEJ ZDJĘĆ - KLIKNIJŹRÓDŁO:
info - Anna Pieróg oraz Anna Ryszka.
Dziękujemy bardzo za pomoc w przygotowaniu posta :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)