czwartek, 1 grudnia 2016

V Gminny Dzień Bezpieczeństwa ...

Chyba nie ma żadnego ucznia w naszej gminie, który nie znałby Sznupka... Ta uwielbiana przez wszystkie dzieci policyjna maskotka, gdziekolwiek się pojawi, oznacza, że będzie się sporo działo ... 
I rzeczywiście... wczoraj, 30 listopada Sznupek zjawił się w Leśnej.   

Z samego rana zawitał do Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego, w której odbywał się V Gminny Dzień Bezpieczeństwa. Wraz ze Sznupkiem przyjechała policja...

Na sali gimnastycznej spotkali się uczniowie szkoły w Leśnej oraz reprezentanci  pozostałych szkół z terenu gminy Lipowa. 

Uczniowie wzięli udział w działaniach promujących bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym. Imprezę poprowadziła Anna Ryszka, pedagog szkoły, a zarazem organizatorka Gminnego Dnia Bezpieczeństwa.Honorowy patronat objął wójt gminy Lipowa, Jan Góra, który oczywiście był obecny podczas wydarzenia.

Na początek odbyło się przedstawienie, które przygotowała klasa IIIb pod czujnym okiem swojej wychowawczyni  Beaty Myśliwiec. Usłyszeć mogliśmy także piosenkę o bezpieczeństwie na drodze  w wykonaniu klasy V. Tutaj piecze nad jej prawidłowym wykonaniem sprawowała wychowawczyni klasy Anna Pieróg.

Zaprezentowały się także ekipy z pozostałych szkół, które przedstawiły wykonane wcześniej transparenty z hasłami dla kierowców. Kolejno grupy wzięły udział w konkursie o bezpieczeństwie pieszych w ruchu drogowym.Podsumowanie punktów za transparent oraz test, dało wyniki, które wyłoniły poszczególne miejsca. Reprezentanci szkół otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.
Wręczono także podziękowania opiekunom reprezentacji, za przygotowanie uczniów do konkursu w ramach V Gminnego Dnia Bezpieczeństwa. 
Wyświetlono również filmik edukacyjny z udziałem policji, który z kolei nakręciła klasa VIa z pomocą pani pedagog, Anny Ryszki.

Poza tym uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w quizie, który przeprowadzili: Mirosława Piątek, rzeczniczka żywieckiej policji oraz Sławomir Bodek, nasz dzielnicowy. Prawidłowe odpowiedzi nagradzane były słodyczami. Oprócz tego policjanci rozdawali opaski odblaskowe ...

Ale to nie wszystko... Dzięki współpracy z Komendą Powiatową Policji w Żywcu oraz Posterunkiem Policji w Łodygowicach, dzieci uczestniczyły w akcji "Cytrynka". 

Policjanci sprawdzali czy kierowca ma prawo jazdy, aktualne ubezpieczenie, ważny przegląd techniczny. Zwracali także uwagę na opony i światła oraz czy kierowca i pasażerowie mają zapięte pasy.  


Kierowcom, którym kontrola przeszła wzorowo, uczniowie wręczali pochwalne wierszyki i jabłuszka.  Natomiast  kierowcy, którzy popełnili jakieś wykroczenie, otrzymywali ostrzegawcze wierszyki  i cytryny !!! Niestety oprócz kwaśnych owoców czekał jeszcze  - ale już od policjantów - mandat ... 


Uczestnikom przez cały czas towarzyszył Sznupek, którego jak widzicie, dzieci nie odstępowały ani na krok :)
WIĘCEJ ZDJĘĆ znajdziecie TUTAJBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)