środa, 21 grudnia 2016

Zapraszamy na kolędowanie z Lipowianami ...
serdecznie zapraszają na 

Wspólne Kolędowanie
 na te Godnie ŚwiętaPierwszy występ już 26 grudnia w Parafii Św. Michała Archanioła w Leśnej. Zapraszamy na godz. 9.30.

Kolejne kolędowania w styczniu, i tak:

W Nowy Rok, 1 stycznia 2017r. zapraszamy na godz. 11.30 do Parafii św. Bartłomieja w Lipowej.

W Święto Trzech Króli, 6 stycznia 2017r. Lipowianie wystąpią w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie. Tutaj widzimy się o godz. 10.30. 

Natomiast  w niedzielę 8 stycznia 2017r.  Parafia Matki Bożej Różańcowej w Ostrem-Twardorzeczce zaprasza do wspólnego kolędowania na godz. 8.30.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Lipowianie, w ostatnich miesiącach przeszedł spore zmiany. 
Do końca 2015r. zespół działał jako Stowarzyszenie Kulturalne Lipowianie. Obecnie zespół działa pod patronatem Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej. 
 Kierownikiem  zespołu  oraz instruktorem muzycznym  jest Brygida Sordyl,  natomiast choreografem od stycznia jest Paulina Skrok. Zespół rok temu brał udział w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Łodygowicach gdzie zdobył  II m-ce, oraz w Ślemieniu zdobywając I m-ce.

 W styczniu 2016 roku odbył się nabór do zespołu „Mali Lipowianie”, zakończony sukcesem. Obecnie „Mali Lipowianie” liczą ponad 30 osób, gmina zakupiła im stroje, a dzieci mocno angażują się w działalność zespołu.Ostatnio można było zobaczyć Lipowian na Żywieckim Rynku, teraz gorąco zapraszamy wszystkich na ich występy do gminy Lipowa. 


ŹRÓDŁO:
UG Lipowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)