piątek, 30 grudnia 2016

Kolejne nazwy ulic w naszej gminie ...

Gmina Lipowa w powiecie żywieckim to jedna z niewielu gmin nie posiadających nazw ulic. Jest to sytuacja niezwykle kłopotliwa, zwłaszcza, kiedy pojawiają się nowe domy. Rozmieszczenie po całej miejscowości kolejnych numerów, sprawia, że z dotarciem pod wskazany adres nie jest łatwo, np. dostarczenie przesyłki przez kuriera. Nie mówiąc już o sytuacjach zagrażających życiu, kiedy to przyjazd karetki czy straży znacznie się opóźnia, a wiadomo w takich przypadkach liczy się każda minuta.

Na szczęście problem z brakiem nazw ulic powoli przechodzi do historii. W tym roku pojawiły się długo wyczekiwane ulice w dwóch sołectwach.  Na pierwszy ogień poszła Sienna, o której pisaliśmy TUTAJ.

Teraz nowymi adresami będzie mogła pochwalić się Słotwina. 


Na przełomie sierpnia/września trwały konsultacje społeczne. Mieszkańcy mogli wyrazić swoją opinię na temat zaproponowanej nazwy ulicy, przy której mieszkają, wypełniając załączoną ankietę.


Zgodnie z planem zakończyły się formalności. 
Wczoraj wbito słupki, a dzisiaj rozpoczął się montaż pierwszych tabliczek z nazwami ulic. - To duże przedsięwzięcie dla naszej gminy, dlatego cieszę się, że wszystko idzie tak jak zaplanowaliśmy. 
W poszczególnych sołectwach nazwy ulic wybierane były według uzgodnionego klucza. 
W Siennej mieliśmy drzewa, w Słotwinie są ptaki. 
W tym sołectwie od lat działa klub „Sokół Słotwina”, jest również szkoła im. „Orła Białego”, więc to nas nakierowało. - mówi Jan Góra Wójt Gminy Lipowa. Tabliczki adresowe na budynki mieszkańcy mogą zamawiać indywidualnie w dowolnych miejscach. 

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości odnośnie nadanych nazw ulic i numerów porządkowych podajemy nr tel. 33 860 15 33.


W tym roku zakończyły się również prace geodezyjne w  Leśnej i Ostrem. Ukończenie tego ważnego elementu,  pozwoli w przyszłym roku montować tabliczki z nazwami ulic w kolejnych sołectwach naszej gminy. ŹRÓDŁO:

10 komentarzy:

 1. Konsultacje społeczne ?!?!?! SKANDAL I KPINA NIE KONSULTACJE!!! ZAMORDYZM I CZYSTY PRL!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się te konsultacje to kpina. Wyraziłem swoją opinie nikt jej nawet nie wziął pod uwagę.

   Usuń
 2. nareszcie są ulice ale bardziej dziwacznych nie mogli wymyśleć

  OdpowiedzUsuń
 3. Popiełuszki.... mamy świeckie państwo podobno.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dwóch księży i same ptaki.... takie mamy teraz ulice :) Bardziej symbolicznie być nie mogło, hehehe.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gość ze Słotwiny31 grudnia 2016 16:16

  Co z tego że zrobili ze wsi miasto bo nadali nazwy ulic jak nawet chodnika nie ma żeby ludzie mogli przejść normalnie przez wieś. I to jeszcze na święta teraz trzeba zmieniać wszystkie dokumenty, po prostu jakiś mądry to wymyślił.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co trzeba wymieniać?

   Usuń
  2. Co by nie zrobili to ludzie będą narzekać. Powinieneś się cieszyć że teraz jakby nie daj Boże miało po Ciebie jechać pogotowie to szybciej trafi do tej dziury.

   Usuń
 6. Az strach sie bac co w Lipowej wymysla.Pewnie beda nazwy ulic zwiazane z tym smiesznym stowarzyszeniem sliwki albo ze smieszna wioska tematyczna.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem Ciekaw za co Lipowa dostała nagrodę gminy Roku. Pracuje w terenie i aż zal patrzeć jak inne gminy się rozwijają, a w Lipowej średniowiecze. Zero chodników zero odśnieżania itp. Gmina nie potrafi zapewnić podstawowych które w innych gminach są standardem.

  OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)