piątek, 11 listopada 2016

Za nami przesłuchania wstępne ...


Fundacja Braci Golec założona została w 2003 roku przez braci Golec - Łukasza i Pawła, liderów zespołu Golec uOrkiestra. Aktualnie jest prężnie działającą organizacją pozarządową, która każdego roku pomaga rozwijać muzyczne talenty. W tym celu powstały Ogniska Twórczości Artystycznej, które działają na terenie Żywiecczyzny.  Pierwsze ognisko powstało w Milówce w 2003r. Kolejne  w Łodygowicach (2010 r.), Koszarawie (2011 r.), Jeleśni (2012 r.), Przyłękowie (2015 r.) i Porąbce (2016 r.) W roku szkolnym 2016/2017 w ogniskach kształci się około 160 osób.


Teraz pora na naszą Lipową. Już od lutego 2017r.  dzięki współpracy Urzędu Gminy i Fundacji Braci Golec, młodzi, uzdolnieni mieszkańcy naszej gminy będą mieli okazję uczyć się śpiewu i gry na instrumentach ludowych, takich jak skrzypce, basy, heligonki czy dudy żywieckie. Wszystko pod okiem doskonałych instruktorów. Więcej o działalności Ogniska Twórczości Artystycznej 
przeczytacie na stronie Fundacji Braci Golec TUTAJ
Przesłuchania w Lipowej rozpoczęły się o godz. 18.30.  Przed salą panowała gorąca atmosfera. Nie ma co ukrywać, o tym aby dostać się pod opiekę Fundacji, pragnie nie jedno dziecko. 
Młodym mieszkańcom naszej gminy towarzyszyli, równie przejęci rodzice. 


Po wejściu do sali nerwy znikały, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Wszystko dzięki wyjątkowo przyjaźnie nastawionej komisji, która potrafiła odstresować młodych wykonawców. 
Na początek kilka pytań ... Jak się nazywasz? Ile masz lat! Czy grasz na jakimś instrumencie? Co nam zaśpiewasz? ... Wszystko po to aby rozluźnić stremowanych uczestników... A kiedy to nie pomagało... w ruch poszły skłony, podskoki, wdechy i wydechy ... 


Nerwy zniknęły? Ok, to teraz czas na występ ...
Uczestnicy mieli za zadanie powtórzyć trzy wyklaskiwane rytmy i zaśpiewać jedną dowolną piosenkę. 


Repertuar był  dowolny, zatem pojawiły się piosenki dziecięce, utwory muzyki pop, a także pieśni ludowe i patriotyczne, łącznie z Hymnem Polski. 
Szczególną uwagę przykuwały dzieci śpiewające gwarą.

Niektórzy, swój występ wzbogacili grą na instrumencie.

Jury w składzie Brygida Sordyl, Marta Matuszna-Wejchenig i Rafał Bałaś oceniało poprawność   intonacji, poczucie rytmu i muzykalność młodych  wykonawców. 
Atmosfera była niezwykle radosna, na sali było mnóstwo śmiechu, dzieciaki były fantastyczne, zachwycały komisję nie tylko swoimi muzycznymi umiejętnościami, ale także osobowością. 


Zdecydowanie talentów w naszej gminie nie brakuje.   

Teraz pozostaje tylko czekać na wyniki!

Drodzy Uczestnicy!
Trzymamy za Was kciuki 
 i życzymy Wam aby Wasze marzenie się spełniło!!!


WIĘCEJ ZDJĘĆ z przesłuchania znajdziecie TUTAJ


ŹRÓDŁO:

1 komentarz:

  1. Super inicjatywa. Z niecierpliwością czekam na wyniki mojej córeczki która bardzo chce dostać się do ogniska.

    OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)