środa, 30 listopada 2016

Zapraszamy na warsztaty ...W najbliższą niedzielę, 4 grudnia, o godz. 15:00 w Szkole Podstawowej w Lipowej odbędą się wyjątkowe warsztaty dla rodziców z dziećmi. 


Do Lipowej przyjedzie Justyna Czarnota - pedagog teatru, od 2010 roku współpracująca z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, gdzie m.in. koordynowała program Lato w teatrze, a obecnie jest kierownikiem działu pedagogiki teatru. Justyna Czarnota jest Członkiem Stowarzyszenia Pedagogów Teatru oraz Stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Realizuje autorskie projekty z zakresu edukacji oraz upowszechniania kultury.Warsztaty organizowane są bezpłatnie przez Urząd Gminy Lipowa, pod patronatem wójta gminy Lipowa Jana Góry i przeznaczone dla dzieci Szkół Podstawowych wraz z rodzicami. 
ZAPISY

Lista osób jest ograniczona, zapisywać można się w Urzędzie Gminy do piątku:
* tel.: 33 860-15-54
* e-mail: s.wrobel@lipowa.pl 

lub w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Lipowej.


Autorzy o warsztatach:"Z naszego doświadczenia wynika, że w przypadku filmów krótkometrażowych, nie można budować zbyt długich bloków dla dzieci. Częste zmiany bohaterów, stylistyki i sposobu narracji sprawiają, że dzieci czują się zagubione i „przestymulowane”, co w efekcie prowadzi do zniechęcenia i negatywnego odbioru seansu".

"Po projekcji zapraszamy widzów na warsztaty, podczas których przyglądamy się tematowi odwagi, poruszanemu w różnych aspektach przez każdy z filmów. Zastanowimy się, czym właściwie jest dla nas odwaga, kiedy się w nas rodzi i co z tego może wyniknąć. W zależności od dynamiki grupy korzysta się z działań ruchowych, rysowania lub tworzenia figur z papieru, itp."

"Dzięki warsztatom rodzice odkrywają, że ich dzieci świetnie rozumieją filmy i mają niesamowitą wyobraźnię, którą mogą wykorzystać do wspólnej zabawy".


Poniżej filmik prezentujący warsztaty, 
które odbyły się na MFF Złote Mrówkojady 2015:


ŹRÓDŁO:
youtube


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)