czwartek, 1 czerwca 2017

Setne urodziny mieszkanki Ostrego...

 
     

 Bardzo miło nam poinformować, iż w środę 31 maja mieszkanka naszej gminy –   Pani Rozalia Polak  świętowała swoje setne urodziny. 

 Do domu Jubilatki z gratulacjami i najserdeczniejszymi życzeniami zdrowia oraz wszelkiej pomyślności udał się Wójt Gminy Lipowa Jan Góra, Przewodniczący Rady  Gminy Andrzej Binda oraz Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Katarzyna Skrzypek. 


     Wójt zwracając się do Szanownej Jubilatki wyraził radość, że widzimy ją w dobrym zdrowiu.  Powiedział, że setne urodziny to piękna i skłaniająca do zadumy rocznica. Wszak oznacza cały wiek wypełniony nie tylko codziennymi radościami i troskami, ale także pracą i poświęceniem dla dobra bliskich.  Wójt życzył Pani Rozalii dalszych długich lat życia w dobrym zdrowiu oraz aby każdy kolejny dzień był radosny, pełen życzliwości i miłości osób najbliższych.  
Jubilatka otrzymała również list z życzeniami od pani Premier Beaty Szydło. Pani Rozalia urodziła się 31 maja 1917r. w Brzuśniku.  Tam uczęszczała do szkoły podstawowej i do 18 roku życia zajmowała się pracą na roli. W 1936 roku wyszła za mąż za Władysława Polaka, który pochodził z Ostrego. Wraz z mężem zamieszkała w Ostrem i w niedalekiej przyszłości została matką pięciorga dzieci - dwóch córek oraz trzech synów.  Podczas wychowywania dzieci zajmowała się również prowadzeniem sklepu usytuowanym we własnym domu. W czasie wojny rodzina została wysiedlona do Radziechów. 
Jubilatka jest babcią dla 11 wnuków, 21 prawnuków i 20 praprawnuków. W chwili obecnej Pani Rozalia mieszka w Ostrem, a opiekę nad nią sprawuje jej syn Jan wraz z małżonką. 
 Ksiądz Tischner mówił: 
"Góry milczą, wszystko co milczy nadaję się do przechowywania ludzkich tajemnic"
być może dlatego też wczorajsza jubilatka mieszkająca na szczytach sołectwa Ostre, nie chciała zdradzić przepisu na długoletniość. 


Pani Rozalio, prosimy przyjąć również od nas najserdeczniejsze gratulacje i życzenia
 wszelkiej pomyślności.  
Niech każdy dzień będzie dla Pani źródłem szczęścia, a kolejne lata mijają w zdrowiu, wśród najbliższych,
w atmosferze miłości, radości i wsparcia. ŹRÓDŁO:
UG Lipowa

3 komentarze:

  1. Dużo zdrowia pani Rozalio!

    OdpowiedzUsuń
  2. Kolejnych 100 lat pani Rozalio!

    OdpowiedzUsuń
  3. Najlepsze życzenia dla jubilatki.

    OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)