wtorek, 20 czerwca 2017

Błaszczykowski zagrał w Twardorzeczce ...


W piątek, 16 czerwca 2017r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Twardorzeczce odbył się wielki Mecz Charytatywny Gwiazd, w którym udział wziął sam Jakub Błaszczykowski!!!Tak, tak, dobrze czytacie ... słynny piłkarz przyjechał do naszej Twardorzeczki!!! I to nie zagrać w piłkę nożną, a w siatkówkę :) Ale może po kolei...


W kwietniu pisaliśmy Wam o Przemusiu Gawlińskim, 4-letnim mieszkańcu Lipowej, którego rodzice na początku roku usłyszeli przerażającą diagnozę: ich ukochany synuś ma NOWOTWÓR MÓZGU z licznymi przerzutami do kanału kręgowego! Życie Państwa Gawlińskich legło w gruzach... Do tej pory zdrowy chłopczyk, został sparaliżowany! Niemal natychmiastowo został poddany operacji neurochirurgicznej, kolejno przeszedł cykl chemioterapii.  Dla młodych rodziców choroba synka jest ogromnym szokiem i zaskoczeniem. Dodatkowo zarówno sytuacja finansowa, jak i  mieszkaniowa rodziny, co tu dużo pisać, nie jest różowa. Przeczytacie o tym TUTAJ
A niestety teraz potrzebne są pieniądze, duże pieniądze... 
Leczenie podstawowe w klinice onkologii jest co prawda bezpłatne, jednak potrzeba mnóstwa środków na codzienną rehabilitację, sprzęt rehabilitacyjny i wspomagający terapię, leki i środki pielęgnacyjne, dojazdy do miejsc terapii itp. Te środki są potrzebne już, natychmiast !!! 
4-latek nadal jest sparaliżowany, jednak jest szansa, że szybka intensywna rehabilitacja jeszcze przywróci choć częściowo funkcję ruchową nóg.

Przemuś podlega pod Fundację Pomocy Dzieciom w Żywcu, która zbiera fundusze na jego leczenie. Niestety leczenie Przemusia pochłania mnóstwo pieniędzy. Dlatego środki zbierane są wszelkimi sposobami. Były wpłaty 1%, zbierano datki na stronie zrzutka.pl.


Teraz do akcji pomocy Przemusiowi włączyła się także Fundacja Ludzki Gest Jakuba Błaszczykowskiego.
W ramach "Powitania lata z Fundacją Ludzki Gest" zorganizowany został piątkowy mecz, podczas którego zbierano datki na leczenie dzieci z naszej gminy: wspomnianego Przemka oraz Daniela Rosiaka z Lipowej i Adrianny Rubys z Ostrego.W piątkowym wydarzeniu wzięło udział  blisko 800 osób, głównie mieszkańców naszej gminy, okolicznych miejscowości, ale także i z odległych miast. 


Teren wokół szkoły zabezpieczali strażacy z naszej gminy.

W środku o bezpieczeństwo dbała firma ochroniarska. 

Wstęp na wydarzenie był bezpłatny, jednak jak Was informowaliśmy w zapowiedzi, piątkowy mecz miał charakter charytatywny, dlatego liczyły się wszelkie datki. Pierwsze, zbierano tuż przy wejściu. 

Jakub Błaszczykowski wraz ze swoją ekipą oraz drużyną przeciwną pojawił się w Twardorzeczce o godz. 17.25. Gości powitał Wójt Gminy Lipowa Jan Góra oraz dyrektor szkoły Piotr Tlałka. Na hali gimnastycznej z minuty na minutę zapełniały się miejsca. Mnóstwo dzieci, młodzieży, rodziców, osób starszych. Przed 18.00 na salę wbiegły dwie drużyny. Przybić piątkę z Błaszczykowskim to dopiero coś...
Zawodnicy powitani gromkimi brawami, przystąpili do rozgrzewki. 

Tuż po niej, chwila przerwy.  W tym czasie wystąpiły szkolne cheerleaderki.Na boisko zawodników wyprowadziły dzieci ze szkółki piłkarskiej. Każdy z nich trzymał w ręku tzw. "klepoka", czyli drewnianą zabawkę wykonaną przez twórców ludowych, Wiesławę i Mariana Łobozów. Powyższe zabawki powędrowały w prezencie do zawodników. 

Dla Kuby Błaszczykowskiego przygotowano także specjalne podziękowania. Z rąk dzieci otrzymał serce z piernika z herbem gminy Lipowa, drewnianą figurkę w kształcie symbolu gminy, czyli śliwki  oraz bukiet kwiatów z bibuły wykonany przez lokalnych twórców. 

Piłkarzowi wręczono również pamiątkowe potwierdzenie faktu, że jego książka „Kuba”, to „Najchętniej wypożyczana książka sportowa w Gminie Lipowa”.
- (...) dziękuję wszystkim dzieciakom, że tak licznie przybywają. Naprawdę dajecie nam dużo energii. Jak widzę w Waszych oczach tego powera, to dajecie nam jeszcze więcej siły do działania. - mówił Kuba Błaszczykowski-  Dziękuję także rodzicom, że poświęcają swój czas, że są z nami.Z kolei wójt odebrał z rąk Kuby Błaszczykowskiego podziękowanie za wsparcie wydarzenia "Powitanie Lata z Fundacją Ludzki Gest".


Pora na rozpoczęcie meczu siatkówki. Naprzeciwko siebie stanęły drużyny... Kuba Błaszczykowski i Przyjaciele kontra Górale.

W drużynie Kuby Błaszczykowskiego i Przyjaciół zagrali:
Kuba Błaszczykowski, Dawid Błaszczykowski, Piotr Gacek, Marcin Wasilewski, Andrzej Gołaszewski, Tomasz Brzęczek, Nikola Brzęczek, Robert Brzęczek, Sebastian Brzęczek, Artur Sowiński, Emilia Błaszczykowska, Robert Jawura, Sebastian Tronina, Kacper Polak, Dariusz Grzegocki.

W drużynie Górali zagrali:
 Jerzy Pawlus, Aleksander Pawlus, Maciej Włoch, Tomek Dynkowski, Robert Walczak, Piotr Zemczak, Daniel Ostrysz, Amelia Ostrysz, Marek Sz., Błażej Walczak. W tej drużynie mieliśmy okazję zobaczyć w akcji  także wicemistrzynie świata szkół w siatkówce plażowej: Natalię Ciesielską, Zosię Człowiek, Martynę Cholewę z trenerką Ewą Ciesielską z UKS Źródełko Katowice.Kibice głośno kibicowali  zawodników. Była burza oklasków i meksykańska fala :) 
W trakcie całej imprezy po sali krążyły wolontariuszki z puszkami, do których można było wrzucać datki. 

W przerwie ponownie pojawiły się cheerleaderki.


Błaszczykowski oblegany był przez fanów w każdej wolnej chwili.

W jednym z setów Kuba zagrał w drużynie Górali.Mecz zakończył się wynikiem remisowym 2:2.
(W setach: 25:18, 12:25, 25:22, 7:15)Tradycyjna wymiana koszulek między kapitanami drużyn. 


Imprezę poprowadził dobrze Wam znany redaktor Radio Bielsko Łukasz Luszczak.
Do biletów dołączone były kupony, które po meczu wzięły udział w losowaniu atrakcyjnych gadżetów ... koszulek, kubków, książek ... Wszystko ze specjalnym autografem Kuby Błaszczykowskiego. Oczywiście  wspólne zdjęcie do kompletu. 
Po losowaniu, odbyło się polowanie na autografy...

 Oczywiście wszyscy chcieli podpis od Kuby. Tutaj utworzyła się ogromna kolejka, a sam Błaszczykowski złożył setki autografów i sfotografował się, z każdym chętnym fanem.  
Ponad 1,5 godziny, do ostatniego fana ... 

Wieczorem obserwowaliśmy szał zamiany profilowych zdjęć na facebooku ... Bo mieć fotkę z idolem to powód do dumy :) 
Specjalnie dla Przemusia piłkę podpisał m.in. Błaszczykowski i Wasilewski. Ten wyjątkowo cenny prezent trafił w ręce chłopczyka, który bardzo na niego czekał. Przemuś jest po czwartej chemii i nie mógł być na meczu, w środowisku, gdzie jest pełno bakterii.
Dlatego bracia Błaszczykowscy oraz Marcin Wasilewski osobiście udali się do chłopca w odwiedziny. Przeczytacie o tym TUTAJ.

- To była dla nas wyjątkowa impreza. Masa pozytywnych emocji dla naszych mieszkańców i szczytny cel, który m.in. dzięki naszym wolontariuszom i Kubie „Wielkie Serce” Błaszczykowskiemu (jak można go nazwać) udało się osiągnąć. Cieszę się, że naszemu gościowi spodobał się również prezent, który otrzymał dzięki wszystkim naszym mieszkańcom, bo to mieszkańcy tak chętnie czytają jego autobiografię. Również organizacyjnie, to wydarzenie pokazało, że nie przez przypadek nasza gmina jest ostatnio gospodarzem dużych, ciekawych wydarzeń. - mówi Jan Góra Wójt Gminy Lipowa

Podczas Charytatywnego Meczu Gwiazd w Twardorzeczce  na leczenie dzieci z naszej gminy zebrano kwotę w wysokości 9 tys. zł. Dziękujemy za każdą wpłaconą sumę.


Na koniec ogromna prośba...

Kochani, jeśli nie mogliście być w Twardorzeczce lub byliście, ale jeszcze chcecie,wesprzeć leczenie Przemusia, prosimy o datki. 

Podajemy nr konta, na jaki możecie wpłacać każdą kwotę: 

Konto Fundacji Pomocy Dzieciom w Żywcu
13 8137 0009 0014 5802 2000 0010 
dopisek: dla Przemka Gawlińskiego

Wiemy, że możemy na Was liczyć! 
W imieniu Przemusia i jego rodziców, bardzo Wam dziękujemy!

Historię Przemusia przeczytacie na stronie TUTAJ.A WIĘCEJ ZDJĘĆ 
z Charytatywnego Meczu Gwiazd 
znajdziecie w naszej galerii TUTAJ


Zachęcamy również do obejrzenia relacji z wydarzenia przygotowanej przez beskidnews.pl

3 komentarze:

 1. Dziękuję że państwo tam byli, że napisaliście o Przemciu tyle a nie tylko zdawkowe "grali dla Przemka".
  Dziękuję i proszę błagam wszystkim pomóżcie Przemusiowi.
  Każda złotówka jest cenna.

  OdpowiedzUsuń
 2. mam autograw zdiencie było super

  OdpowiedzUsuń
 3. Kuba jesteś wielki. Dzięki tobie wierzę że są jeszcze dobrzy ludzie na tym świecie. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)