poniedziałek, 8 kwietnia 2013

Dolina Bobrów

Z pewnością większość z Was kojarzy to miejsce  :)) W 2009 roku, każdy kto tędy przechodził mógł zauważyć niesamowite zmiany ...  z dnia na dzień dolina wyglądała  inaczej.
  Dlaczego ?


  Otóż na wiosnę pojawiły się tutaj rzadko spotykane  ssaki ... bobry :) Przez całą wiosnę  ciężko pracowały, abyśmy  już pod koniec maja mogli podziwiać efekty ich wysiłku ....   Mieszkańcy Lipowej całymi rodzinami przychodzili i z zachwytem przyglądali się misternie wykonanej tamie, która stworzyła prześliczne jeziorko. Każdy z nadzieją, że może mu się poszczęści i zobaczy  ... choćby delikatny ruch wody ... Nieraz widzieliśmy podekscytowane dzieci, które potrafiły w skupieniu siedzieć i obserwować jeziorko ... a kiedy tylko coś się poruszyło ... pokazywały paluszkami i  krzyczały  z przejęciem "bóbr, bóbr, tam jest bóbr ... !!!" :))

Przez okolicznych mieszkańców miejsce zostało nazwane na cześć ssaków.  Każdy kto usłyszał Dolina Bobrów,  wiedział  w którym miejscu się  znajduje  ... kierunek Kępki :))
 
Niestety to przeszłość ...  Dziś wygląda tutaj tak .... 
W tym roku minie 3 rok odkąd ich z nami nie ma. Po bobrach pozostały jedynie pale i nazwa  ... 
Przykro, tym bardziej, że BOBRY są pod OCHRONĄ ...  widać ktoś o tym zapomniał :(
 
Więcej zdjęć z Doliny Bobrów :


I filmiki :


Słyszycie ten radosny śpiew ptaków  ?
 Wiosna, wiosna, idzie wiosna :))
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)