środa, 17 kwietnia 2013

Żabko, biedroneczko, pszczółko .... :))

 W Zimniku  wiosna na całego  ... zresztą sami zobaczcie ... :))

 A czy pamiętacie jak nazywa się forma składania jaj przez żaby To skrzek ! Ma postać galaretowatych, kulistych kłębów liczących 670- 4500 jaj !!! Składane są grupowo, co zapewnia im ochronę przed wysychaniem i wrogami naturalnymi.

 Już wkrótce pojawią się małe kijanki ...


  
Zapraszamy do obejrzenia filmiku z żabkami :


W Zimniku pojawiły się nie tylko żabki ... również żarłoczne drapieżniki ...

Tak,  zgadza się ... biedronki są drapieżnikami, ale jakże pożytecznymi !!!

 "Boże krówki" żywią się mszycami, czerwcami, tarcznikami, wełnowcami. Ze względu na te pierwsze, są bardzo mile widziane w ogrodach czy parkach. Takie menu preferuje zarówno larwa, jak i owad dorosły. Należy jednak wspomnieć, że larwa zjada ich zdecydowanie więcej – dziennie pochłania ilość równą swojej wadze, a w ciągu swojego krótkiego życia, nawet do 600 szkodników!Będzie miodzik ... :))

Czy wiecie, że osa może żądlić wiele razy (nie zostawia żądła w ciele), natomiast pszczoła po użądleniu umiera ??? 

Warto też pamiętać, że użądlenia os są mniej szkodliwe, ponieważ „wstrzykują” pod skórę tylko część jadu. Jad osy nie jest szkodliwy dla ludzi - aby wywołać śmierć dorosłego człowieka potrzeba kilkuset użądleń. Wyjątek oczywiście stanowią alergicy u których może wystąpić wstrząs anafilaktyczny, a także dzieci oraz osoby starsze.

Pszczoły są z reguły spokojnymi, zajętymi swoimi sprawami owadami, a do użądlenia dochodzi najczęściej z winy człowieka. W takich sytuacjach pszczoły stają się agresywne. Jeżeli tylko latają wokół  - należy zachować spokój - w żadnym wypadku nie wolno machać rękami. Takie zachowanie zamiast odpędzić owady tylko je rozdrażnia - w dodatku zarówno osy jak i pszczoły wyczuwają ruch. 

  Pomimo tego, że pszczoły są z natury spokojne, nie powinniśmy ich lekceważyć. Historia już wiele razy pokazała, że ten mały owad może powalić największego twardziela, szczególnie kiedy jest uczulony na jej jad.

Witaj Wiosno ... Upragniona Wiosno !!! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)