środa, 19 lipca 2017

Powstanie Centrum Aktywności Społecznej ...

Kolejne środki unijne udało się pozyskać gminie Lipowa na inwestycje. 
Tym razem powstanie Centrum Aktywności Społecznej w Twardorzeczce
Miejsce, które służyć będzie mieszkańcom. Miejsce, które otworzy możliwość organizowania wielu ciekawych wydarzeń w tamtym rejonie gminy. 

-Pociąg ze środkami unijnymi powoli odjeżdża, my mamy pomysły i chcemy się jeszcze na niego załapać, więc aplikujemy gdzie tylko możemy. Cieszy fakt, że przynosi to wymierne korzyści, które niebawem dosłownie dostrzegą nasi mieszkańcy.- mówi Jan Góra Wójt Gminy Lipowa.

Decyzją Zarządu Województwa Śląskiego z 11 lipca 2017r projekt Gminy Lipowa „Centrum Aktywności Społecznej w Twardorzeczce, jako miejsce szkoleniowe służące do poprawy zatrudnialności i aktywizacji społeczności lokalnej” został z wybrany do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 
na lata 2014 – 2020. 

Projekt ten otrzymał najwyższą liczbę punktów wśród wszystkich złożonych projektów i znalazł się na pierwszym miejscu listy rankingowej ocenionych wniosków. Projekt polega na rozbudowie i adaptacji istniejących pomieszczeń zdegradowanego budynku poprzemysłowego (dawny tartak) w miejscowości Twardorzeczka na potrzeby Centrum Aktywności Społecznej wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu. 

 Wartość projektu wynosi prawie 670 tyś,  z czego dofinansowanie obejmuje 95% wartości kosztów kwalifikowanych.

W zeszłym roku Wójt Gminy Lipowa podjął decyzje o remoncie niszczejącego budynku  tzw. Starego Tartaku.  Prace obejmowały m.in. wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, remont dachu, elewacji, elektryki, instalacji wodno- kanalizacyjnej.


ŹRÓDŁO:

1 komentarz:

  1. Ciesze sie ze w naszej gminie wreszcie cos sie dzieje. Gratulacje dlaa wójta i radnych.

    OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)