poniedziałek, 31 lipca 2017

Umowa podpisana...

W maju informowaliśmy Was, że w przyszłym roku w Lipowej powstanie nowoczesne, pięciooddziałowe przedszkole. Gminie udało się pozyskać środki zewnętrzne w kwocie ponad 2,5 mln zł, dzięki czemu placówka będzie w pełni wyposażona i spełniająca najwyższe standardy. W nowym budynku powstanie również kuchnia, która będzie przygotowywać posiłki dla najmłodszych mieszkańców gminy Lipowa. Atrakcyjna będzie również lokalizacja nowej placówki mianowicie będzie wybudowana przy Szkole Podstawowej w Lipowej.
W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Lipowa Jan Góra podpisał umowę z wykonawcą, którym jest Zakład Budowlano – Montażowy PROBUD z Żywca. 
Wartość kontraktu wynosi 2.939.767,96 zł brutto.

Termin realizacji
do 15 lipca 2018r.


Wyłoniono również  inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania – nadzór sprawować będzie firma MIPRON Sp. z o.o. Paweł Bartosiński z Katowic – wartość umowy wynosi 35.800,00 zł brutto. 

Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020.


- Naszym dzieciom należą się jak najlepsze warunki do kształcenia i rozwijania swoich talentów. A utalentowanych dzieci w naszej gminie nie brakuje. Dlatego bardzo cieszy mnie fakt, że udało się pozyskać środki i możemy realizować kolejna ważną inwestycję w naszej gminie.- mówi Jan Góra Wójt Gminy Lipowa. 


WIĘCEJ ZDJĘĆ - KLIKNIJ

1 komentarz:

  1. A naszym dzieciom w Słotwinie juz takie warunki się nie należą!? niech dalej się gnieżdżą w tych ciasnych pomieszczeniach!!! Ciekawe kiedy zostaną podjęte jakiekolwiek działania w sprawie sali i nowego przedszkola??!! Oczywiście jak zawsze na samym końcu ta nasza wioska :(

    OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)