poniedziałek, 3 lipca 2017

Absolutorium dla wójta...


W czwartek, 29 czerwca 2017 r. odbyła się XXXVIII Sesja Rady Gminy Lipowa, podczas której po zapoznaniu się ze sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy, sprawozdaniem finansowym gminy Lipowa za poprzedni rok, opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach, Rada Gminy udzieliła Wójtowi Gminy Lipowa – Janowi Górze absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2016 rok. 


Gratulacje w imieniu radnych przekazał wójtowi Przewodniczący Rady Gminy – pan Andrzej Binda. Podczas głosowania obecnych było 11 radnych, wszyscy zagłosowali ZA udzieleniem absolutorium.


Miesiące poprzedzające absolutorium obfitowały w sporo działań i prestiżową nagrodę: 
 • ukończone nazewnictwo ulic w kolejnych sołectwach, 
 • prace związane z budową ujęcia wody, 
 • wymiana wiat przystankowych, 
 • budowy nowych dróg asfaltowych (m.in. „Rynek” w Leśnej), 
 • pozyskanie środków zewnętrznych na kolejne inwestycje. 


Między innymi te działania spowodowały, że Gmina Lipowa została laureatem prestiżowej, ogólnopolskiej nagrody „Orły Polskiego Samorządu” w kategorii „Gmina Wiejska 2017”. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

To kolejne jednogłośne absolutorium
dla Wójta Gminy Lipowa Jana Góry. 


-Absolutorium to docenieniem mojej pracy, ale również radnych i wszystkich pracowników urzędu. Działamy z myślą o naszych mieszkańcach, których przybywa nam każdego roku. Staramy się stwarzać im jak najlepsze warunki do mieszkania w naszej pięknej gminie. Przed nami budowa nowego przedszkola, oraz kilka innych ważnych inwestycji, oraz kontynuacja działań już podjętych. – mówi Jan Góra Wójt Gminy Lipowa.


ŹRÓDŁO:

2 komentarze:

 1. No to teraz czekamy na obiecany chodnik do DOLNEJ LIPOWEJ !!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekamy na obiecany chodnik w Leśnej!

  OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)